Mutluluğun Formülü Bulundu

Mutluluğun Formülü Bulundu

Mutluluğu aramak için uzaklara gitmenize ya da başkasından bir şeyler beklemenize gerek yok. Standart ama kesin olan bir şey var Mutluluk içimizde. Evet Mutluluğun formülü, bizim öncelikli olarak beslenmemiz ile ilgili bir durum. Sağlıklı Beslenme ve Sonra Çevre Faktörleri geliyor. İşte Mutluluğun Formülü Beslenme ile ilgili, Beslenme Danışmanı ve Estetik Medikal Hekimi Dr. Gönül Ateşsaçan […]

Mutluluğu aramak için uzaklara gitmenize ya da başkasından bir şeyler beklemenize gerek yok. Standart ama kesin olan bir şey var Mutluluk içimizde. Evet Mutluluğun formülü, bizim öncelikli olarak beslenmemiz ile ilgili bir durum.

Sağlıklı Beslenme ve Sonra Çevre Faktörleri geliyor. İşte Mutluluğun Formülü Beslenme ile ilgili, Beslenme Danışmanı ve Estetik Medikal Hekimi Dr. Gönül Ateşsaçan bizlere anlatıyor;

İnsanların bazı zamanlarda ne yaparlarsa yapsınlar kendilerini mutsuz hissettiklerini ifade eden Ateşsaçan, çalışmalara göre bazı gıda maddelerinin bizi aşka hazırladığını, depresyonu iyileştirdiğini belirtti.

Ateşsaçan, “Besinlerin kimi savaşa hazırlar ve kimi mutlu hissettirir” diyerek şöyle konuştu: “Muz tüketmek daha mutlu yapar. Potasyumu fazladır. Triptofan ise halk arasında ‘mutluluk hormonu’ olarak bilinen serotonin! Sinirleri gevşeten vitaminler B vitamini ve folik asit. Omega 3 rahatlama ve gevşeme yapar.

Özellikle somon balığı ve ton balığı gibi soğuk deniz balıkları tükettiğinizde daha çok omega-3 almış olacaksınız.

Karides ve ıstakoz gibi kabuklu deniz canlıları da bol miktarda B vitamini, magnezyum ve çinko gibi minerallerle serotonin üretimine destek olur ve libido artışı yapar.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Ginseng, kereviz, istiridye, avokado hormonları dengeler ve libidoyu artırır. Yaban mersini, ananas ve avokado, fıstık, antepfıstığı ve istiridye gibi gıdalar da mutlu yapar.

Çikolata depresyonun bazı semptomlarını giderebiliyor.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al