Murat Göğebakan Vefat Etti

Murat Göğebakan Vefat Etti

Ünlü Sanatçı Murat Göğebakan, tedavi gördüğü hastanesinde yoğun bakım ünitesinde iken bu sabah hayatını kaybetmiştir. Sanat camiası ve hayranları tarafından büyük bir üzüntü ile karşılanan bu acı haber yakınlarını yasa boğdu. Edinilen bilgiye göre, İstanbul Bağcılar’da Medipol Üniversitesi Hastanesi’nde yaklaşık 10 gündür yoğun bakımda bulunuyordu. Murat Göğebakan, 31 Temmuz 2014 Perşembe günü sabah saatlerinde hayatını […]

Ünlü Sanatçı Murat Göğebakan, tedavi gördüğü hastanesinde yoğun bakım ünitesinde iken bu sabah hayatını kaybetmiştir. Sanat camiası ve hayranları tarafından büyük bir üzüntü ile karşılanan bu acı haber yakınlarını yasa boğdu.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Bağcılar’da Medipol Üniversitesi Hastanesi’nde yaklaşık 10 gündür yoğun bakımda bulunuyordu. Murat Göğebakan, 31 Temmuz 2014 Perşembe günü sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

Her zaman kendisini sevenlerinden, kendisine dua etmelerini söyledi.

Murat Göğebakan için Allah’dan rahmet, yakınlarına ve sevdiklerine sabır dileklerimizi sunuyoruz. 

 

MURAT GÖĞEBAKAN KİMDİR

Murat Göğebakan, 9 Ekim 1968’de Adana’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Adana’da tamamlayan Göğebakan, 1986’da Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’na girdi.

Göğebakan, üniversite eğitiminden sonra Çukurova Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı. Bu yıllarda Dergah eğitimi alan, gitar dersleri veren Göğebakan, 1995’e kadar Adana’da kaldı.

Sanatçı, albüm çalışmaları için geldiği İstanbul’da 1996’da “Ben Sana Aşık Oldum” adlı albümünü çıkardı ve büyük ilgi gördü. Kral Tv Video Müzik Ödülleri Töreni’nde “Yılın şarkısı”, “En iyi söz”, “En iyi beste”, “En iyi rock” ve “En iyi çıkış yapan” kategorilerinde aday gösterilen Göğebakan, “En iyi çıkış yapan erkek sanatçı” ödülünü aldı.

Göğebakan, daha sonra “Sen Rahatına Bak“, “Tek Suçum Seni Sevmekmiş” ve “Merhaba” isimli albümlerini çıkardı.

Sanatçı, 2002’de piyasaya sunduğu “Ay yüzlüm” adlı albümüyle MÜYAP’ın “En Çok Satan Albüm Ödülleri”ne layık görüldü. Göğebakan, daha sonra çıkardığı “Yaralı” ve “Sana Olan Aşkım Şahit” isimli albümleriyle başarısını devam ettirdi.

“Hasan’dan Olma Hatice’den Doğma Murat Göğebakan” adlı bir kitap da yayımlayan Göğebakan, 2010’da kan kanserine yakalandı. Son olarak 2012’de “Aşkın Gözyaşları” albümünü çıkaran Göğebakan, bir süredir tedavi görüyordu.

Murat Göğebakan Ay Yüzlüm Klibi İzlemek İçin Tıklayınız.

 

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor