Muazzam Saçlar için Altın Öneriler

Muazzam Saçlar için Altın Öneriler

Muazzam Saçlar için Altın Öneriler ve Tavsiyeler. Doğru ve Mükemmel bir saç bakımı için bu öneriler sizin için özel olarak derlendi. Kadın sitemiz saç bakımı

Saçlarınız ısı, nem ve su içerisinde olan mineral, bileşen oranı ve güneş ışınları stres gibi etkenlerden oldukça yoğun bir şekilde etkilenmektedir. Bunlar gibi etkiler yüzünden saçlarınıza sürekli bakım yapmanız gerekmektedir. Çünkü saçlarınız canlı, parlak gözükemezler. Bu gibi saçlara sahip olabilmeniz için bunları mutlaka uygulamalısınız.

Bu makalemizde de sizlere bu saç tipine sahip olabilmeniz için harika öneriler vereceğiz.  Önerilerimize geçmeden önce hatırlatmalıyız ki bu önerilerin her biri deneyimlenmiş ve sonuçlar hep olumlu olmuştur bu yüzden saç uzmanları ile hazırlamış olduğumuz tavsiyelere kulak vermenizi istiyoruz.

Muazzam ve Sağlıklı Saçlar için Tavsiyeler

Saçlarınızı Tararken ve Fırçalarken

Saçlarınıza gereken bakımları yapıyorken kullanmış olduğunuz fırçanın mutlaka doğal bir fırça olması gerekmektedir ancak bu sayede saç köklerine zarar vermez ve kaliteli bir şekilde saçlarınıza gerekli bakımı, tarama ve fırçalama işlemini yapabilirsiniz.

Yine saçlarınızı ıslak olduğu zaman fırçalamaktan kesinlikle kaçınmalısınız.  Yine ıslak olan saçlarınızı da açabilmek adına kalın dişe sahip çeşitli taraklara başvurmalısınız ve bu taraklar sayesinde her daim saç uçlarından taramaya başlayarak saç diplerine doğru gidebilirsiniz.

Saçlar Ne Zaman Kestirilmeli?

Saçlarınızı kesmeniz ile kestirdiğiniz ay arasında oldukça önemli bir bağ var. Eğer saçlarınızı dördüncü evrede yani ayın büyüdüğü zaman kestirirseniz çok daha hızlı bir şekilde uzar fakat şişkin ay küçülüyorsa birinci evrede kestirmeniz halinde çok daha yavaş bir şekilde uzama sağlayacaktır. Yine her şartta saçlarınızda olan oksijen kan dolaşımınızı yükseltebilme adına çok sağlıklı olması için çatallanmış olan saç uçlarını kestirin.

Piyasa Ürünlerine Dikkatli Yaklaşın

Piyasa ürünlerini kullanıyorken çok dikkatli olmalısınız ve bu ürünlerden bazıları sahte ürünler olabiliyorken yine bazıları da iddia ettiği saç etkisini gösterebilmek adına çok farklı zararlı kimyasallar denemektedir.

Bu kimyasallar saçlarınızı örneğin aşırı parlak gösteriyorken bir hafta sonra veya bir ay sonra saçlarınızı çok daha kötü bir hale sokabilmektedir. 

Ayrıca bazı firmalar kendi ürünlerinin kullanılması adına genellikle özel kimyasallar katıyorlar ve siz şampuan değiştirdiğiniz zaman saçlarınız önceki şampuanın kimyasallarına alışmış olacağı için yeni şampuanı kullanırken kırılmalar ve dökülmeler ile karşılaşıyorsunuz. Sonrasında önceki firmanın şampuanının saçlarınıza çok iyi geldiğini, saçların kırılmasını engellediğini zannederek eski şampuanınıza geri dönüyorsunuz. Bu da oldukça tehlikeli bir durumdur.

Saçlarınızı Kuruturken Bunları Atlamayın

Saçlarınızı kuruturken de çok dikkatli olmalısınız. Bazen saçlarınız için çok kaliteli doğal bakım ürünleri kullanıyorsunuz ve gerçekten de faydalarını görüyorsunuz. Ancak belli bir süre sonra saçlarınızı banyolardan sonra aşırı sıcak ısı ile kuruttuğunuz için saçlarınız yanıyor ve zamanla koparak dökülmeler, kepeklenmeler ve yıpranma başlıyor. Bu yüzden saçlarınızın daha kaliteli olması adına mutlaka ortam ısısı ile kurutmalı veya düşük ayardaki ısı derecesi ile kurutun saçlarınızı.

Bir diğer yöntem de cihazı saçlarınızdan 10 cm kadar uzakta tutarak kurutma yöntemidir. Bu sayede saçlarınıza hem yoğun ısı gelir hem de aşırı dipten gelmediği için saçlarınıza çok zarar vermez.

rus merhemi sipariş ver

YAZAR HAKKINDA

Zencefil Çiçek Zencefil Çiçek Orada onlara bir kadeh içirilir ki, karışımı zencefildir. (İnsan Suresi, 17)
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Flawless Brows Yüz Kaş Alma Epilasyon Aleti

Sponsor