Moral Bozukluğunu Gidermek için Neler Yapılmalı?

Moral Bozukluğunu Gidermek için Neler Yapılmalı?

Moral Bozukluğunu Gidermek için Neler Yapılmalı? İnsanların stresli olaylar yaşadığı, hormonel değişikliklerle zaman zaman moralinin bozulduğu kendini kötü hissettiği zamanlar olabiliyor. Bu dönemde yapılacakları bilmek ve kendinize iyi geleni alışkanlık haline getirmek, zorlu dönemi daha rahat atlatmanıza yardımcı olur. İlk olarak sessiz sakin bir alan bulun ya da yaratın. Burada gözlerinizi kapatıp derin nefes egzersizleri […]

Moral Bozukluğunu Gidermek için Neler Yapılmalı? İnsanların stresli olaylar yaşadığı, hormonel değişikliklerle zaman zaman moralinin bozulduğu kendini kötü hissettiği zamanlar olabiliyor. Bu dönemde yapılacakları bilmek ve kendinize iyi geleni alışkanlık haline getirmek, zorlu dönemi daha rahat atlatmanıza yardımcı olur.

İlk olarak sessiz sakin bir alan bulun ya da yaratın. Burada gözlerinizi kapatıp derin nefes egzersizleri ile rahatlamaya çalışın. Bu sırada hayatınızdaki en değer verdiğiniz insanları düşünün ve onlarla o an neler yapmak istediğinizi gözünüzde canlandırın. Bunları yaptığınızda kalp ritminiz düzenlendiği için kendinizi daha rahat hissedersiniz.

Moral bozan olayı güvenilir birine anlatmak psikolojik olarak rahatlama sağlayacaktır. Fakat olayı sadece bir kişiye ve bir defa anlatın. Sürekli aynı olayı anlatmak hem sizi yoracak hem de hatırlandığında huzurunuzu bozacaktır. Rekabet duygusu günümüz ilişkilerinde çok önemli bir yer tuttuğu için karşınızdakine olayı anlatırken pozitif cümleler eklemeye, bu durumu atlatacağınızı söylemeyi unutmayın. İletişimde görüştüğünüz insanların en son mesajları ile akıllarında yer edersiniz.

En önemli kısımlardan biri olaya dışarıdan, başka birinin gözüyle bakmaya çalışmaktır. Yeri geldiğinde kendini eleştirebilmektir. Yeni kararlar alın, sizi mutlu eden kararlar ve sabah uyandığınızda kararlarınızı uygulamaya çalışın.

Sevdiklerinize en son ne zaman vakit ayırdınız?

Moralinizin bozuk olması sevdiklerinizden uzak olacağınız anlama gelmiyor. Onlara ufak sürprizler yapın, teşekkür notları bırakın. Bu hem size huzur verecektir hem de karşı taraftan alacağınız enerji ile toparlanmanızı sağlayacaktır.
Fotoğraf albümlerine bakmak özellikle mutlu anlarda çekilmiş fotoğraflar yaşadığınız ana odaklanmanızı sağlar. Fotoğraflara bakın, aile albümleri, huzur veren eserler psikolojik olarak rahatlamanıza yardımcı olur. Hayal kurmak ise sadece moraliniz bozukken iyi gelmez mutluyken de hayatınıza anlam katar. Hayal edin, doktorlar kronik hastalara hayal kurmayı tavsiye ediyor.

Başkalarına yardım etmek hem kişiyi mutlu eder hem de toplumda huzuru, dayanışmayı sağlar. Sadece maddi anlamda yardım değil manevi olarak da insanlara yardım edebilirsiniz. Komşunuzla sıcak bir sohbet, çok sevdiğiniz bir öğretmeninizin hatırını sormak kendinizi iyi hissettirir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Gününüze müzik eklemeyi ve ritminde bedeninizi bırakmayı ihmal etmeyin. Dans etmek sorunların verdiği can sıkıntılı durumda kendinizi toparlamanızı sağlar ve moral bozukluğu durumundan uzaklaşmanıza yardım eder.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al