Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Evde büyük ölçüde kullanılan tüm eşyalar mobilyalardan oluşmaktadır. Bu nedenle mobilya seçerken önemli noktalara dikkat edilmesini hatırlatmak istiyoruz.

Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Evlerde tüm kullanımı sağlayan eşyalar mobilyalardır. İşten gelip rahatlamak için oturduğunuz koltuklar, arkadaşlarınızla yediğiniz yemeğin masası ve sandalyeleri, gece uyumak için kullandığınız yatağınız ve eşyalarınız koyduğunuz dolaplar hepsi genel olarak mobilya adıyla anılmaktadır. Kısacası evde büyük ölçüde kullanılan tüm eşyalar mobilyalardan oluşmaktadır. Bu nedenle bu kadar çok kullanılan mobilyaların şık ve kullanışlı olmasında yapacağınız seçimler çok önemlidir.

Mobilya Seçiminde Kriterler

Alınacak Mobilyanın Kalitesi: Seçim yaparken alınacak mobilyanın kalitesi ve sağlamlığı hem ekonomik açıdan hem de uğraşma açısından önemlidir. Aldığınız mobilyanın kısa sürede kullanılan malzemeden dolayı eskimesi ya da hasar görmesi sizi zor durumda bırakabilir.

Rahat Kullanımı: Mobilyalarınızı kullanırken rahat etmeniz önemlidir. Sizi rahatsız edecek desenlerin, sertliğin ve kullanım zorluğunun mobilyalarınızı kullanırken rahatsız olmanızı sağlayacaktır. Sırf görüntüsü için rahatsız kullanımı olan mobilyalar alınmamalıdır.

Mobilyaların Rengi: Mobilyaların rengi kullanıldığı yeri dar ya da geniş gösterebilir. Aynı zamanda mobilyaların rengi kullanıldığı yeri çok kapalı ya da açık yapabilir. Bu gibi etkenlerde içinizin darlanmasına sebep olabilir. Bu nedenle mobilya rengini seçerken kullanıldığı yeri daha ferah gösterecek şekilde seçmelisiniz.

Dolapların Kapak Kalitesi: Evinize seçtiğiniz dolapların kapakları kaliteli yapılmadıysa büyük sorunlar çıkarabilir. Yan yana duran dolapların kapakları simetriyi kayarak bozabilir. Kısa zamanda menteşelerinden kırılıp çıkabilir. En kötüsü de dolap kapaklarının tam kapanmaması ya da yan yana olan kapakların örtüşmemesi gibi asimetrik görüntülerdir. Görüntüyü ve kullanımı oldukça etkileyen bu duruma dikkat edilmesi gerekir.

Temizlenebilirlik: Kolayca temizliği yapılamayan mobilyalar sizi saatlerce uğraştırıp yorar. Bazı mobilyaların araları ve altları çok zor bir temizlik süreci ister bu da sizi zor duruma sokar. Bu nedenle temizliği kolay mobilyalar seçmeniz sizin işinizi de kolaylaştıracaktır ve zamanınızı çalmayacaktır. Yeni mobilyaların kumaşları bile temizlenebilir seçilebilmektedir.

Mobilyaların Desen ve Ayrıntıları: Mobilya üzerinde bulunan düğmeler, desenler, varaklar gibi görüntü katan özellikleri sağlam monte edilmiş olmalıdırlar. Bazı düğmeli mobilyalarda oturunca ya da yaslanınca çökerler düğmeler dışarıya doğru taşıp kıvrılıp kopabilir ve çirkin bir görüntü oluşturabilirler. Bu nedenle mobilyanızda bulunan desen ve ayrıntıların kullanışı etkileyip etkilemediğini, sağlam olup olmadığını iyice kontrol edin.

rus merhemi sipariş ver

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Flawless Brows Yüz Kaş Alma Epilasyon Aleti

Sponsor