Mide Hastalıkları Ve Doğal Tedavileri

Mide Hastalıkları Ve Doğal Tedavileri

Mide hastalıkları insanın hayat kalitesini düşürmektedir. İş verimini ve konsantrasyonunu düşürmektedir. Motivasyonuna zarar vermektedir. Mide organımız vücudumuzun en önemli organlarından biridir. Sürekli olarak gün içerisinde sürekli asit  ve bir takım öğütücü  kimyasallar salgılar ve yiyecekleri öğütür. Öğütülen yiyecekler kana karışmak üzere ilgili yerlere buradan gönderilir. İnsan yaşamı için hayati organlardan biri olan midemiz akıllı kaslardan […]

Mide hastalıkları insanın hayat kalitesini düşürmektedir. İş verimini ve konsantrasyonunu düşürmektedir. Motivasyonuna zarar vermektedir. Mide organımız vücudumuzun en önemli organlarından biridir. Sürekli olarak gün içerisinde sürekli asit  ve bir takım öğütücü  kimyasallar salgılar ve yiyecekleri öğütür. Öğütülen yiyecekler kana karışmak üzere ilgili yerlere buradan gönderilir. İnsan yaşamı için hayati organlardan biri olan midemiz akıllı kaslardan oluşmaktadır. Duruma göre genişleyip daralabilen bu muazzam yapı Yemek borusu ile ince bağırsak arasında bulunmaktadır. Bir insanın midesi 4 Lt sıvı alabilecek kapasitededir.

 

Mide Hangi Bölümlerden Oluşur

1-Fundus bölümü

2-Kardia Kısmı

3- Gövde bölümü ve son bölümden oluşur.

Midenin asıl vazifesi, yemek borusundan indirilen besinleri bazı kimyasal salgılar yardımı ile parçalamaktır. Besinlerin sindirimi için salgılar salınır. Yemeğin sindirimi zor olduğunda mide içerisinde sıvı dalgalanması gerçekleşir. Besinler yoğurt kıvamına gelene kadar parçalanır. Başka yerde sindirilmek üzere 12 parmak bağırsağına gönderilirler. Mide içerisinde çok güçlü asitler vardır. Bu aistlerin yemek borusuna sızmasını önlemek için bir kas yapılı kapak vardır. Kapağın zarar görmesi, asitli sıvının yemek borusuna çıkmasına neden olur. Bu sızma nedeni ile hasta sürekli mide yanması ve ağrı hisseder. Bu hastalık reflü olarak bilinir. Genel olarak mide organı işlevini tam olarak yapmamaya başladığında bazı mide hastalıkları ortaya çıkar. Mide organı tıpta en kolay tedavi edilebilen organdır. hazımsızlık çekenler mide yanması mide tembelliği olanlar vakit kaybetmeden bu mide hastalıklarından kurtulmak için doktora baş vurmalıdır.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Mide Ağrıları Neden Olur

Mide ağrılarının temel nedenleri arasında safra taşları mide ülseri mide kanseri Gastrit reflü sayılabilir. Bununla birlikte mide hastalıkları  bir çok yönden sağlıksız beslenme, bol asitli içecek ve içki -sigara tüketimine ve en çok da strese bağlıdır. Bazen çok lezzetli ve yağlı bir yiyecek çok tüketildiğinde midede bir ağırlık oluşabilir. mide hastalıkları stres kaynaklı olabileceği gibi fizyolojik hastalıklara nedeni ile de olabilir. Bir başka hastalıkla birlikte de gelişebilir.

mide hastalıkları kanser dışında genellikle kolayca tedavi edilir. Midede iltihap varsa iltihap kurutucu ilaçlar verilebilir. Asit düzenleyici ya da azaltıcı ilaçlar verilerek de mide tedavisi yapılabilir.

En Sağlıklı Mide rahatlatma yöntemi

En sağlıklı mide rahatlatma yöntemi günde 2 kez yemek yemeye alışmaktır. Başlangıçta bu durum çok zor olabilir .Günde 3 kez yemek yemeye alışanlar için zor olan bu uygulama zamanla kazanılabilir.

Mide rahatlamalı ve dinlendirilmelidir. Bunun yolu da ona az iş göndermektir. Sürekli olarak bir şeyler atıştırmak hem mideyi hem de şekeri parçalamak için insülin salgılayan pankreas organını yorar.  Yemek aralarına 8 saatlik zaman dilimi programlamak ve organik beslenmek midenin ömrünü uzatır.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al