Metalik Makyaj Önerileri

Metalik Makyaj Önerileri

Metalik Makyaj Önerileri 2018 yılında makyaj modasında metalik akımı başladı. Hiç şüphesiz ki öne çıkan makyaj trendi arasında metalik forumlar olacaktır. Soft renkler ile iddialı renkler ile yapılan makyaj sizi bir yıldıza dönüştürecektir. Pürüzsüz bir metalik makyaj ile metalik forumlu dokunuşlar ıslak saçlar ile doğru duruş sizin tarzınızı yansıtacaktır. Özellikle son dönemlerde en çok tercih […]

Metalik Makyaj Önerileri

2018 yılında makyaj modasında metalik akımı başladı. Hiç şüphesiz ki öne çıkan makyaj trendi arasında metalik forumlar olacaktır. Soft renkler ile iddialı renkler ile yapılan makyaj sizi bir yıldıza dönüştürecektir. Pürüzsüz bir metalik makyaj ile metalik forumlu dokunuşlar ıslak saçlar ile doğru duruş sizin tarzınızı yansıtacaktır.

Özellikle son dönemlerde en çok tercih edilen bir makyaj türü olan metalik makyaj nasıl yapılır gibi sorular sık sorulmaya başlamıştır. Bu makyaj tarzı ile birçok kıyafet kombini tamamlayabilirsiniz. Abartılı bir metalik makyaj yaparak dikkatleri üzerinize çekebileceğiniz gibi daha yalın metalik makyaj ile de sade ve şık bir görünümde olabilirsiniz.

Metalik Makyajın Püf Noktaları

Tarzlar yavaş yavaş değişiyor. Gece gündüz ayrımı yapılmadan her türlü ürün kullanılabiliyor. Bu sezon özellikle metalik renkler ve dokular dikkat çekiyor. Metalik makyaj önerileri;

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Makyaja başlanmadan önce yüz çok güzel temizlenmelidir. Bu arada isterseniz kaşlar da şekillendirilebilir. Far uygulamasını fırça yardımı ile yapılabilir. Farı öncelikle gözlerin üzerine sürülüp yayılmalıdır. Farı uygularken taşırma olduysa temiz bir fırça ile kaşların altından başlayarak farın dağılan yerleri kolaylıkla toparlanabilir. Metalik renkler kullanılacağı zaman yapılması gereken şey gözlerin belirginleştirilmesidir. Makyajın tamamlanmasında ki en önemli adımdır. Kirpik dibine, gözlerin içine ve kirpiğin altına kalem çekilerek gözler iyice belirginleştirilmelidir.

Bu arada ince düz bir fırça ile far kirpik diplerine uygulanmalıdır. Bu uygulamaya göz pınarlarından başlamak önemlidir. Göz pınarları ne kadar parlak olursa bakışlar o kadar etkili ve canlı görünecektir. Son olarak ise makyajı tamamlamak için üst ve alt kirpiklere bol bir şekilde siyah maskara uygulandığı zaman dışarı çıkmak için hazır durumdasınız demektir.

Metalik Makyaj İçin Kıyafet Önerileri

Sadelik ve doğallıktan yana olanların pekte tercih etmeyeceği metalik makyaj uygulamaları parlak görüntüsü ile sade bir kombinde dahi fark edilmenizi sağlayacaktır. Metalik makyaja en çok kahve tonları ve siyah renk yakışıyor. Beyaz renkte kullanılabilir veya biraz griye yakın kirli beyaz da olabilir. Metalik makyajın ön plana çıkması isteniyorsa biraz daha koyu renkler tercih edilmelidir.

 

 

 

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al