Connect with us

Kadın Güzellik Sağlık ve Moda

Mercedes Citan’a el attı

Otomotiv

Mercedes Citan’a el attı

Alman otomobil devi Mercedes-Benz, yeni hafif ticari aracı Citan modelinin 7 kişlik versiyonu Citan Kombivan modelini görücüye çıkardı. Sürücü dahil 7 kişilik oturma kapasitesiyle aile otomobili kategorisine iddialı bir giriş yapmaya hazırlanan Yeni Citan Kombivan, Daimler ve Renault iş birliğinin bir parçası olarak Renault Kangoo tabanlı olarak üretiliyor.

DAHA UZUN VERSİYONU

Standart Citan modelinin uzun versiyonu olan Citan Kombivan, 4705 mm’lik uzunluğu ve fazladan 2 yolcu taşıyacak 3. sıra koltukları ile standart 5 kişilik Citan modelinden ayrılıyor. Birbirinden bağımsız olarak öne ve arkaya hareket edebilen 3. sıra koltukları, yük taşınacağı zaman katlanabiliyor ya da tamamen çıkarılabiliyor.

112 beygir gücündeki 1200 cc’lik direkt enjeksiyonlu turbo beslemeli motora sahip olacak Mercedes Citan Kombivan, 6 vitesli manuel şanzımanı ile birlikte geliyor. Citan’ın panelvan versiyonlarına göre daha hızlı olacağı belirtilen Citan Kombivan, 0 km/s hızdan 100 km/s hıza 11.7 saniyede çıkarken, aracın maksimum hızı 173 km/s olarak belirtildi.

BlueEfficiency teknolojisi ve Eco start stop teknolojisi ile daha verimli hale getirilen Citan Kombivan, 100 kilometrede 6,1 litre yakıt tüketimi ile başarılı sayılabilir bir orana sahip.

Mercedes-Benz Citan, Türkiye’de yalnızca 90 beygirlik Citan 109 CDI model seçeneği ile 48 bin TL’den satışa sunuldu.

Yazının Devamı için
Advertisement
Şunlara da göz kırp...

Kadınlara Dair Tüm Güzellikler

1 Comment

1 Yorum

  1. Yapoş

    18 Aralık 2014 at 13:50

    Süper bi araba yahu bayıldım parlak ya böyle bir mersedec görmedim saten arabalara en yakışan mavi!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Otomotiv

Bunlara da Göz Atabilirsiniz
To Top