Meme kanseriyle mücadelede, 2 bin kadın

Meme kanseriyle mücadelede, 2 bin kadın

Kadınlara has kanser cinslerinden biri olan meme kanseri  farkındalıklık çalışmaları Kocaelin de ve ilçelerinde  gezen sağlık ekiplerinin duyarlı çalışmalarıyla 2 bin 132 kadına bilgilendirme semineri verildi . 2007 yılından itibaren devam eden bilgilendirme çalışmaları halen devam etmektedir, başarıyla sürdürülen çalışmalarda bu ay içerisinde 200 kadın katılırken etkinliklerde  sık görülen meme kanserinde erken teşhisle tedavinin daha […]

Kadınlara has kanser cinslerinden biri olan meme kanseri  farkındalıklık çalışmaları Kocaelin de ve ilçelerinde  gezen sağlık ekiplerinin duyarlı çalışmalarıyla 2 bin 132 kadına bilgilendirme semineri verildi .

2007 yılından itibaren devam eden bilgilendirme çalışmaları halen devam etmektedir, başarıyla sürdürülen çalışmalarda bu ay içerisinde 200 kadın katılırken etkinliklerde  sık görülen meme kanserinde erken teşhisle tedavinin daha kolay olabileceği  ve kötü sonuçlar vermeden kurtulura bilineceği noktasında bilgilendirme yapıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü Sağlık Eğitim Birimi tarafından verilen bilgilendirme seminerinde, kanserin nedenleri,meme kanserinden korunmanın yolları, erken tanı koyamanın faydaları, belirtileri, tarama yapılması, evde kendi başına yapılabilinecek muayene nasıl olmalı konularında geniş bir seminer verildi.

Seminer ve eğitimlerde amaç duyarlılığı ve erken teşhis ede bilmeyi artırmak hedeflenirken bu konuda eğitimli kadın sayısını da artırmaktı. Kadınların bilinçlenmesi sağlanırken her ay kendi kendilerine rutin muayene olmalarının öneminin büyüklüğüne de dikkat çekildi.

Rutin kontrol kanser riskini azalttığı gibi kötü sonuçları da engellemenin yolu olarak gösterildi seminerlerde.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al