Dünya’nın en çok satan spor otomobili Mazda MX-5

Dünya’nın en çok satan spor otomobili Mazda MX-5

Mazda MX-5, özelliklerinin diğer otomobillere göre tek olmasından dünyanın en çok satan spor otomobilidir. Birçok ödül kazanmış olan  üstü açılan otomobil, gerçek roadster öğelerini bizlere sunarak  sıra dışı atiklik ve sürüş dinamiği, optimum güç/ağırlık oranı ve heyecan uyandıran arkadan itmeli sürüş özelliğiyle ve üstü açılan yumuşak tavan ile farklılığını ortaya koyuyor.dikkatleri üzerine çeken Mazda 5 özellikleriyle […]

Mazda MX-5, özelliklerinin diğer otomobillere göre tek olmasından dünyanın en çok satan spor otomobilidir. Birçok ödül kazanmış olan  üstü açılan otomobil, gerçek roadster öğelerini bizlere sunarak  sıra dışı atiklik ve sürüş dinamiği, optimum güç/ağırlık oranı ve heyecan uyandıran arkadan itmeli sürüş özelliğiyle ve üstü açılan yumuşak tavan ile farklılığını ortaya koyuyor.dikkatleri üzerine çeken Mazda 5 özellikleriyle diğer arabaların önüne geçerek adından sıkça bahsetmeyi başarmıştır. bizde kadin.info ailesi olarak sizinde dikkatinizi çekeceğini düşündüğümüz otomobil ailesinin bu yeni üyesiyle tanışmanızı istedik.

1

Hareketin ruhu felsefesiyle yola çıkan Japon marka Mazda’nın en dikkat çekici modeli MX-5, uzun süredir merak edilen yeni yüzüyle açılışını yaptı . Paris Otomobil Fuarı’ndan önce özel bir tanıtım ile görücüye çıkan roadsterda, markanın yeni tasarım yüzü detayları dikkat çekiyor. İlk olarak caddelere adım attığı günün ardından geçen 25 yılda ruhundan çok şey kaybetmeyen MX-5, SKYACTIV teknolojileri ve KODO tasarım felsefesiyle şekillenen MX-5’te, çekici bir yüz sunuluyor.

Hafif, arkadan itişli ve üstü açık olarak tanımlanabilen MX-5, 4’üncü jenerasyonunda da yine bu genetiklerini korurken, daha çevreci ve daha ekonomik bir sürüş sunarak keyfini çıkaracağınız mükemmel araca dönüşüyor. 3’üncü jenerasyona göre 100 kg’lik bir azalma olan  ve bunu tüketim verilerine yansıtmayı amaçlayan roadsterda, SKYACTIV benzinli motorlar görev yapacak. Fren geri dönüşümü ve geliştirilmiş güvenlik ekipmanları da MX-5’in yeni özelliklerinden. 3.9 metre uzunluk, 2.3 metreli dingil mesafesi ve 6 ileri manuel şanzıman ve muhtemel 2.0 litrelik motorla yola devam edecek olan MX-5’te, 1.5 litrelik bir motorun sunulma ihtimali bile yüzlerde hafif bir gülümsemeye yol açıyor.Tam anlamıyla ayağınızın pasını atacak bir arabayla karşı karşıyasınız.

YAZAR HAKKINDA

Merve akyel Merve akyel Özgür harflerin dokunduğu kalemle yazmak, değer katmaktır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor