Makronet Hisse Senedi Basımı Yapan Anlaşmalı Matbaa

Makronet Hisse Senedi Basımı Yapan Anlaşmalı Matbaa

Makronet Hisse Senedi Basımı Yapan Anlaşmalı Matbaa İstanbul Merkezli Firma olsa da, Türkiye’nin tüm şehirlerine profesyonel ve hızlı hizmet sunmaktadır.

Makronet Hisse Senedi Basımı Yapan Anlaşmalı Matbaa İstanbul Merkezli Firma olsa da, Türkiye’nin tüm şehirlerine profesyonel ve hızlı danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Hisse Senedi Basımı Yapan MakroNet Firması Danışmanlık Çözümleri

Hisse senedi bastırmak isteyen şirketler için danışmanlık ve matbaa çözümleri sunan MakroNet, İstanbul merkezli firma içerisinde bulunan uzman ekibinden destek ve hizmet alabilirsiniz. Nama Yazılı Hisse Senedi gibi bir çok kategoride ve tüm 81 ile hizmet sunan firmaya ulaşmak için hissesenedibasim.com adresinde yer alan iletişim sayfasında ki Kurumsal iletişim numaralarını aramanız yeterli olacaktır.

Bu noktada bilgi ve hizmet almak isteyenler için Makronet Hisse Senedi Basımı firmasına ulaşabileceğiniz bir adresi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Hisse Senedi Basım Matbaa
Hisse Senedi Basım Matbaa

Türk Ticaret Kanunu’na göre; BEDELİ TAMAMEN ÖDENEN HAMİLİNE YAZILI PAY SENETLERİ İÇİN BEDELLERİNİN TAMAMEN ÖDENDİĞİ TARİHTEN İTİBAREN 3 AY İÇİNDE PAY SENETLERİNİN yönetim kurulunca BASTIRILIP, PAY SAHİPLERİNE DAĞITILMASI ZORUNLUDUR. Bedelleri tamamen ödenmeyen paylar için HAMİLİNE yazılı pay senedi çıkarılamaz. Bu hükme aykırı olarak çıkarılanlar da geçersizdir.

Pay senedi bastırılıncaya kadar İLMÜHABER çıkarılabilir. İLMÜHABERLERE, NAMA yazılı pay senetlerine ilişkin hükümler kıyasen uygulanır.

NAMA yazılı pay senedi basımı ise, azlık (sermayenin en az onda birini oluşturan pay sahipleri) istemde bulunduğu takdirde söz konusu olacaktır. Aksi halde, TTK’na göre pay senedi basımı zorunlu değildir.

Anılan düzenlemeler neticesinde,

– Şirketteki paylar HAMİLİNE yazılı ise, bedellerinin tamamen ödendiği tarihten itibaren 3 ay içinde pay senedinin bastırılması zorunludur. Dolayısıyla, çıkarılan İLMÜHABERLER sadece bu 3 ayın sonuna kadar geçerliliğini koruyacaktır. Bu süre sonunda, İLMÜHABERLER geçerli olmayacağı gibi, pay senetleri de bastırılmamışsa pay devirlerinde Gelir Vergisi Kanunu ve KDV Kanunu’ndaki vergi avantajlarından faydalanılamayacağını önemle hatırlatmak isteriz.

– Şirketteki paylar NAMA yazılı ise, her ne kadar zorunluluk olmasa da sağladığı vergi avantajları yönünden doğrudan pay senedi bastırılması gerekir. 

Geçici ilmühaber veya pay senedi bulunmaması halinde pay satışlarından elde edilen kar üzerinden gelir vergisi veya kurumlar vergisi doğacağı ve KDV gündeme geleceği unutulmamalıdır.


http://www.saymmas.com.tr/?p=2632

rus merhemi sipariş ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
pay senedi basımı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Flawless Brows Yüz Kaş Alma Epilasyon Aleti

Sponsor