Lazerle Cilt Lekelerine Elveda

Lazerle Cilt Lekelerine Elveda

Lazerle Cilt Lekelerine Elveda Akne ve ciltteki lekeler zamanın da tedavi edilmediğinden ciltte lekelerin oluşumuna sebep olabilir. Bu lekeler bizi önemli derece etkiler. Ciltteki izlerin tedavisin de dermatolojik bir muayene şarttır. İyi bir muayene ve bu izlerin değerlendirilmesi ve doğru tedavi şekli uygulanması gerekir. Günümüzde en çok uygulanan cilt lekelerinden kurtulmak için yapılan bir işlem […]

Lazerle Cilt Lekelerine Elveda

Akne ve ciltteki lekeler zamanın da tedavi edilmediğinden ciltte lekelerin oluşumuna sebep olabilir. Bu lekeler bizi önemli derece etkiler. Ciltteki izlerin tedavisin de dermatolojik bir muayene şarttır. İyi bir muayene ve bu izlerin değerlendirilmesi ve doğru tedavi şekli uygulanması gerekir. Günümüzde en çok uygulanan cilt lekelerinden kurtulmak için yapılan bir işlem de kimyasal soyma yöntemidir. Lazer uygulaması PRP ışınlarının uygulanması ve cilde yapılan dolgu uygulamalarıdır.

Bu tedavi cildimizi güneşe karşı hassaslaştırdığı için ve lekeleri açık hale getirdiği için kış aylarında kullanılması daha uygun olur. Ciltte yaşımız itibariyle oluşan lekelenme renginde matlaşma gibi problemlerin tedavisin de estetik cilt gençleştirme botoks dolgu vitamin uygulamaları ile mezoterapi şeklinde uygulanır. PRP tedavisi son yıllarda geliştirilen ciltteki hasara uygulayan dokuları onaran cildin genç parlak bir görünümüne kavuşmasını sağlamaktadır.

Cilt Lekelerinden Korunmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Cilt lekelerinden kurtulmak için güneşten gelen UV ultraviyole ışınlarına uzun süreli maruz kalmamak gerekir. Ciltteki lekelerin birçoğu güneşin zararlı ışınlarıyla oluşmakla beraber cilt lekesi nedenleri arasında açık tenli insanlar da daha da yaygın görülür. Cildiniz deki lekeler sağlığınız açısından tehlikeli bir durum barındırmıyorsa kurtulmanın birçok yolu vardır. Kozmetik yöntemlerle lekelerden kurtulmak için pek çok seçenek vardır. Fakat bunu bir dermatolog doktorlara danışmadan kullanmak pek de doğru değildir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Güneş kremi, lazer kimyasal peeling ve skinoren gibi kimyasal yöntemlerin yanı sıra doğal yöntemler limon kırmızı soğan ayran gibi yöntemler de vardır. Lazer ışınlarıyla uygulanan cilt lekesi tedavisi günümüzde yaygın maddi açıdan pahalı olan fakat güzel bir tedavi şeklidir.

Cilt Lekeleri Neden Olur

Hepimizin sorunlarından biriside ciltte oluşan lekelerdir. Peki, bu lekeler nasıl oluşuyor bir bakalım. Güneş ışığından fazla kalmanız cilt sorununa yol açar ve bunun yanı sıra gebelik ve hormonsal değişimler de cilt lekeleri oluşmasına sebebiyet verir. Kullandığınız ilaçlar bile cilt lekeleri oluşturduğunu biliyor muydunuz? Evet, doğum kontrol hapları ve kortizon gibi ilaçlar da neden cilt lekelerine sebep olur.

Yüzünüzdeki oluşan cilt lekelerini hafife almayın bir dermatoloji uzmanıyla görüşmeniz sağlık açısından büyük önem taşıyabilir. Çünkü bir hastalığınız varsa buda cildinizde leke yapabilir.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al