Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Herkesin evinin en önem verdiği odalardan biriside salondur. Eve gelen misafirleri ağırladığımız, bazen misafirlere yatak odası olarak kullandığımız salonlar günümüz de önemi fazlasıyla artmıştır. Salonlar da açık mutfaklarla birleştirerek marjinal tasarımlara da imzalar atılmıştır. Bu olumlu gelişmelerle birlikte olumsuz gelişmeler de yaşanabilmektedir. Öncelere bakarak modern evlerin salonları gün geçtikçe küçük […]

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Herkesin evinin en önem verdiği odalardan biriside salondur. Eve gelen misafirleri ağırladığımız, bazen misafirlere yatak odası olarak kullandığımız salonlar günümüz de önemi fazlasıyla artmıştır. Salonlar da açık mutfaklarla birleştirerek marjinal tasarımlara da imzalar atılmıştır. Bu olumlu gelişmelerle birlikte olumsuz gelişmeler de yaşanabilmektedir. Öncelere bakarak modern evlerin salonları gün geçtikçe küçük olması bizlerin en büyük problemi olmuştur.

 

Evlerinde küçük salonların dekorasyon etmek isteyen insanların en çok kendilerine sorduğu soru da küçük salon dekorasyonu nasıl yapabilirim olmuştur. Büyük odalara nazaran küçük odaların dekorasyonu daha zordur. İstediğiniz eşyaları yeterince yer olmadığı için kullanamayabilirsiniz. Kullanacağınız eşyaları şunlara dikkat ederek seçmelisiniz. Birçok işlevi olmasına dikkat etmelisiniz ki bir fazla eşya daha almak zorunda kalmamalısınız.

Modern Dizayn Ve Sade Dizayn Önerileri

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Sade tasarım sevenler için ferah ve şık olması öncelik taşır. Sade denilince aklınıza sıradan bir oda gelmesi doğru değildir. Bu nedenle küçük salon tasarımları için alacağınız sade mobilya modelleri bile evinizi gerektiğinden fazla şık gösterecektir. Örneğin Sade bir oturma grubu istiyorsanız desenli olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Mobilya döşemeleri tek renk olması ve seçeceğiniz halı ver perdenin de tek renk olmasına dikkat etmelisiniz. Perdelerin genellikle beyaz olması odanızı oldukça aydınlık ve zarf gösterecektir.

Modern tasarım salon istiyorsanız öncelikle duvar rengi ile başlamalısınız. Küçük salonunuz için açık tonlar ve pastel renkleri kullanmanız gerekir. Desenli mermerler ve renkli koltuklarınız oldukça gösterişli duracaktır.

Salonu Daha Büyük Göstermenin Püf Noktaları

Şimdi sizlere küçük odayı geniş gösterme yolları hakkında bilgi vereceğim. Küçük salonunuzu büyük göstermek için dubar rengini açık tonlara boyayarak başlayabilirsiniz. Parlak dubar kâğıtları da ışık yansıtarak odanın büyük görünmesini sağlayacaktır. Mobilyalarınız büyük ise duvara paralel yerleştirerek orta alan boşluğunu açabilirsiniz. Çekmeceli orta sehpa, açılır kapanır yemek masası olarak kullandığınız eşyalarda odanızın büyük görünmesini ve kullanışlı olmasını sağlayacaktır.

İyi aydınlanmış bir oda her zaman olduğundan büyük gözükecektir. Bu yüzden duvar aplikleri ve spot lambalar tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız aksesuarların da az olmasına dikkat edin.

 

 

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al