Kısırlık Tedavisi Gören Çiftler Neler Yapmalıdır?

Kısırlık Tedavisi Gören Çiftler Neler Yapmalıdır?

Kısırlık Tedavisi Gören Çiftler Neler Yapmalıdır? Kısırlığın Nedenleri ve Tedavi sürecinde bilinmesi psikolojik durumlar ve diğer tüm önemli bilgiler.

Kısırlık, çiftlerin korumasız ilişkiye girmesi fakat gebelik oluşmaması durumudur. Çiftlerin %15’inde sık görülen sorundur. Erkeğe bağlı olan kısırlık %20, kadına bağlı olan kısırlık %40, eşlere bağlı olarak üreyememe %30’dur. Kısırlık teşhisi için fiziksel muayene ve tahlillerle ortaya çıkmaktadır.

Kadın mı, Erkek mi Doktora Başvurmalıdır?

Ülkemizde bu tür sorunlar sıkça yaşansa da eşlerden birisi hep kaçmaktadır. Ancak bu aşamada eşler birlikte doktora gitmelidir. Öncelikle erkeğin tetkiklerin yapılması önemlidir. Erkekler için yapılacak olan tetkikler daha kısa zamanda bitecektir. Erkeğin ürolojiye gitmesi faydalıdır. Çiftlerin yakınları da suçlu aramak yerine destekçi olmalıdır.

Kısırlığın Nedenleri?

Birçok neden bağlı olabilmektedir. Hormonsal sebepler, genetiksel sebepler, iltihaplı hastalıklar, geçirilmiş hastalıklar, buna bağlı olarak kanallarda tıkanmalar, geçirilen ameliyatlar, doğumsal sorunlar, çevresel ve kimyasal faktörler.

Kısırlık Tedavisi Gören Çiftler Nasıl Bir Yol Takip Etmelidir?

Uzmanların son tavsiyelerine göre, gelişen teknikler ve beceriler sayesinde kısırlık diye bir hastalığı yok etmeye çok yaklaşılmıştır. Doktorlar düzenli olarak tedavinin önemini sıkça duyurulmaktadır. Çiftlerin kendi istekleriyle tedavi olması daha uygundur.

Psikolojik Hazırlıklar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Tedavinin iyi geçmesi, olumlu sonuçlanması insanın kişiliğine bağlıdır. Psikoloji konfora ulaşan birey tedaviye daha olumlu tepkiler verdiği gözlemlenmiştir. Oranı ise % 71’dir. Bu sebeple bireyin önce hastalığını kabullenip ardından sıkılmadan tedaviyi olumlu bir düzeyde yürütmesi gerekecektir. Hastalığının farkına varan bireye kusuru ile kabul görünmesiyle tedaviye olumlu dönüt vermesi mümkün olacaktır. Psikolojik etmenler büyük rol oynarken, sağlam ve iradeli olup hastalığı yenmeye odaklanmalısınız.

Çiftlerin Birbirine Olan Etkisi

Eşlerin, hasta olan kişiye karşı yansıttığı duygu, düşünce ve davranışları çok önemlidir. Karşıdaki kişiye nazik ve düşünceli davranmak tedavide olumlu sonuç almayı hızlandıracaktır. Ardından iki tarafında tedavisine katkı sağlayacaktır.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al