Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı

Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı

Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı? Mevsim şartlarına ayak uydurmaya çalışan saçların kış aylarında bakım yapılmasına ihtiyaçları vardır. Yağlı, kuru ve normal saç tiplerinde uygulanacak saç bakımı nasıl farklı ise kısa ve uzun saçlarda da dikkat edilecek noktalar farklıdır. Uzun saç bakımı kısa saç bakımına göre daha kolaydır. Kısa saçın yağlandığı daha çok belli olur. […]

Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Mevsim şartlarına ayak uydurmaya çalışan saçların kış aylarında bakım yapılmasına ihtiyaçları vardır. Yağlı, kuru ve normal saç tiplerinde uygulanacak saç bakımı nasıl farklı ise kısa ve uzun saçlarda da dikkat edilecek noktalar farklıdır. Uzun saç bakımı kısa saç bakımına göre daha kolaydır. Kısa saçın yağlandığı daha çok belli olur.

Saçlarımızın Sağlığı İçin Yapmamız Gerekenler

Saça kullandığımız jöle ve saç spreyi saç derisine nüfus ettiği için saç kolay zarar görebilir. Saç spreyi ve jöleyi mümkün olduğu kadar az kullanmak, kullandıysak da aynı gün yıkamamız gerekir. Saç dibindeki besleyici tabakanın kaybolmaması için fazla şampuan kullanmamalıyız. Saçların daha çok canlı görünmesi için saç diplerine uygulanan serumları kullanabilirsiniz. Saçları yıkarken ve kuruturken fazla sıcaktan mümkün olduğunca kaçınmalıyız.

Saçları uzun olanların üç ayda bir saçlarının uçlarından kestirmeleri gerekmektedir. Belli aralıklarla saç bakım maskeleri yapmak gerekir ve bu maskeyi gece saatlerinde yapmaya özen göstermelisiniz. Doğal yağlarla, zeytinyağı ve avokado yağı gibi yağlarla saç bakımı yapılabilir. Yağlardaki faydalı maddelerin saça nüfus etmesi çok önemlidir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Saç Tiplerine Göre Bakım

Saçlar da kışın yağlanma daha çok artar. Soğuktan korunmak için şapkalar ve bereler saçların yağlanmasını artırır. Yağlanan saç daha çok yıkanır ve çok yıkandıkça yağlanmanın hızı da artar. Bu da kısır bir döngüye sebep olur. Bu kısır döngüden kurtulmak için saçlar her gün yıkanmaktan vazgeçilmelidir. İki veya üç günde bir yıkanması normal olanıdır. Kışın saçlar rüzgar ve soğuk hava ile kurur. Kışın saçlar neme daha çok ihtiyaç duyar. Saça uygun şampuan ve bakım maskeleri kullanılabilir. Kil maskesi saçtaki aşırı yağlanmayı dengeleyebilir.

Kışın soğuk havası yazın ise güneşi saçları olumsuz etkiler. Kapalı ortamlarda ısıtıcılar nemi aldığı için saçlar kolaylıkla yıpranıp kurur. Kapalı yerlerde ki nemsizliği önlemek için buhar veren makinelerden yararlanılabilir. Saçlarda kullanılacak ürünlerde alkol içermemesi etkili olur. Alkol saçları kurutup cansız bırakır.

Soğuk kış aylarında boyalı saçlar her mevsim de özellikle kış mevsiminde çok özen ister. Rüzgar ve soğuk hava saçların kırılmasına ve kurumasına sebep olur. Bir veya iki haftada bakım maskesi yapılması gerekir.

 

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al