Kış Ayında Yapılabilecek Diyetler

Kış Ayında Yapılabilecek Diyetler

Kış Ayında Yapılabilecek Diyetler Kış diyetinde en büyük problem meyve ve sebze konusunda ki kısıtlılıktır. Yaz mevsiminde olduğu gibi çeşit fazlalığı olmadığından diyet bazen sıkıcı olabiliyor. Kış diyetlerinde ki en büyük eksiklik hareketsizliktir. Zamanın çoğu evde geçtiği için pek çok kişi kış aylarında daha az ve yavaş kilo vermektedir. Kış aylarında kilo verme olayını kolaylaştırmak […]

Kış Ayında Yapılabilecek Diyetler

Kış diyetinde en büyük problem meyve ve sebze konusunda ki kısıtlılıktır. Yaz mevsiminde olduğu gibi çeşit fazlalığı olmadığından diyet bazen sıkıcı olabiliyor. Kış diyetlerinde ki en büyük eksiklik hareketsizliktir. Zamanın çoğu evde geçtiği için pek çok kişi kış aylarında daha az ve yavaş kilo vermektedir.

Kış aylarında kilo verme olayını kolaylaştırmak için uzmanların tavsiyelerini uygulamak çoğu zaman yeterli olabilir. Günlük aktiviteleri biraz artırıp kaçamaklardan da uzak kalabilirseniz kış diyeti ile rahatlıkla kilo verebilirsiniz.

Kış Aylarında Kilo Vermenin Yolları

Öğünlerinizde çorba içmeye çalışın. Çorba içtikten sonra 10 dakika ara verip yemeğinize devam edebilirsiniz. Baharatı bol kullanın. Zencefil, kırmızıbiber, tarçın gibi baharatlar kilo vermeyi kolaylaştırabilir. Menülerinizde yulaf ezmesine de yer verin çünkü yulaf iştahınızı düzenler. Açık havada yürüyüş yapın.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Kış aylarında çoğu kişi eve kapanıyor. Ancak açık havada alınan oksijen ve geçirilen zaman kilo verme sürecinizde size destek olacaktır. Mümkün olduğunca gün ışığından faydalanın çünkü gün ışığını az almak kilo vermenizi zorlaştırabilir. Kış diyetini kilosunu korumak yada yazın verdiği kiloları tekrar almak istemeyenler de uygulayabilir.

Diyet Yapmak İçin En Uygun Mevsim Kış

Soğuk geçen kış mevsiminde kilo verme daha kolay oluyor. Kış aylarında yağlanma artar çünkü soğukla mücadele edebilmek için yağ oranı fazla olmalıdır. Kilo artar fakat daha düzenli beslenmeye başlandığı için yaşam daha düzenli olduğu için kış aylarında kilo verme de daha başarılı olunabiliyor.

Kışın sağlıklı kilo vermek için hayatımızda spora da yer vermeliyiz. Kış diyetinde tüketmemiz gereken sebzeler arasında en başta pazı gelmektedir. Pazı vitamin yönünden zengin ve mineral deposudur. Pazının kalorisi düşüktür ve tok tutar. Çiğ tükendiği zaman daha çok yarar sağlar. Salatalara koyarak da tüketilebilir.

Bamyanın faydaları da yadsınamayacak kadar fazladır. Sindirim sistemine faydaları fazladır. Bu sebeple hem kış aylarının vazgeçilmezi hem de diyet yapanların vazgeçemediği sebzeler arasındadır. Bamya diyet listenizin olmazsa olmazları arasında yer almalıdır.

Kış diyeti yaparken mantarlar büyük başarı sağlamaktadır. Oldukça yüksek enerji verir. Diyet yaparken sayısız faydalar sağlar. Mantarları hem lezzetli hem de şık menüler de görebiliriz.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al