Kirpik Gürleştiren 5 Yöntem

Kirpik Gürleştiren 5 Yöntem

Kirpik Gürleştirme ve yöntemleri. Doğal Kirpik Uzatma ve Daha dolgun bir kirpik için tavsiyeler

Kirpikler, bakışları oldukça etkileyen ve gözlerin güzelliğini vurgulayan detaylardır. Bu sebeple kirpik bakımı da önem taşır. Dolgun ve uzun kirpikler hemen her kadının hayalidir. Sağlıklı, dolgun, gür ve bakımlı kirpiklere sahip olmak için uygulanması gereken birtakım yöntemler vardır.

B ve E vitamini içeren besinler tüketmek hem kirpiklerin hem de cildin sağlığını olumlu yönde etkiler. Kirpiklerin dökülmemesi ve zarar görmemesi için kaliteli makyaj ürünleri kullanmaya özen göstermek gerekir.

Kirpik Gürleştiren 5 Yöntem

Daha gür kirpiklere sahip olmak için doğal yağlardan faydalanmak gerekir. Bu yağlar, kirpik diplerini besleyerek kirpiklerin gürleşmesini ve dökülmemesini sağlar.  Aşağıda bu doğal yağlardan bahsedilmiştir.

  • Zeytinyağı, badem yağı, Hindistan cevizi yağı, kakao yağı gibi yağlar kirpikleri gürleştirmede oldukça etkilidir. Bu yağları birmiş bir maskaranın içerisine koyarak fırçayla uygulamak mümkündür. Ancak öncesinde maskara kutusunu ve fırçasını temizlemek gerektiği unutulmamalıdır. Bir fırça ile uygulanabileceği gibi pamukla da uygulanabilir. Kirpiklere sürülen yağlar 5-10 dakika kadar bekletilmelidir. Daha sonra ılık suyla yıkanır. Bu uygulamayı 1 ay boyunca düzenli olarak her gün uygulamak gerekir. Böylece 1 ayın sonunda kirpiklerde büyük oranda gürleşme fark edilecektir.
  • Kullanılan maskara ürünlerinin içerisine eczaneden bir E vitamini ampulü alıp eklemek de faydalı olmaktadır. E vitamini, kirpiklerin beslenmesinde oldukça etkilidir. Hem maskara içerisine eklenebilir hem de doğrudan kirpiklere sürülebilir. Düzenli kullanım sonrası fark gözle görülür hale gelir.
  • Vazelin kullanımı da kirpiklerin gürleşmesinde etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda saçların uzamasında da önemli rol oynayan vazelin, kirpiklere sürülmesi halinde kirpiği besler. Özellikle E vitamini kullanmayan kişiler için vazelin doğru bir tercih olacaktır. Vazelini de diğer ürünlerde olduğu gibi kirpik fırçası ile uygulamak faydalı olacaktır. Uyguladıktan sonra 5-10 dakika bekleyip ılık suyla yıkamak gerekir.
  • Göz makyajı yaparken kaliteli ve insan vücuduna zararı olmayan makyaj malzemeleri tercih edilmelidir. Aynı zamanda hayvanla üzerinde deney yapmayan firmaları tercih etmek de insani bir sorumluluktur. Göz makyajı esnasında kesinlikle kirpik kıvırıcı kullanılması tavsiye edilmez. Özellikle maskara sürdükten sonra kirpik kıvırıcı kullanmak kirpiklerin kırılmasına, dökülmesine ve zayıflamasına neden olmaktadır.
  • Makyaj temizlerken göz makyajı temizliğine özen gösterilmesi gerekir. Gözlerdeki makyajın tamamen çıktığından emin olunmalıdır. Makyajı çıkarırken kirpiklerin dökülmesini engellemek için sert hareketlerden kaçınmak gerekir. Göz makyajını çıkarmadan kesinlikle uyumamak gerekir.

Kirpik Gürleştiren Serum Tarifi

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Malzemeler: Hint yağı (doğal), aloe vera jeli, E vitamini ampulü

Yapılışı: Bir cam kasenin içerisine 2 adet E vitamini ampulü, 2 çay kaşığı hint yağı ve 1 çay kaşığı aloe vera jeli eklenerek iyice karıştırılır. Bu karışımı 3 gece boyunca kirpik diplerine ve kirpiklere uygulamak gerekir. Uygulama sırasında bir kulak pamuğu ya da temiz bir kirpik fırçası kullanmak gerekir. Bu karışım kaşların gürleşmesi için kaşlara da uygulanabilmektedir.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al