Kırmızı Pelerin Çayı Zayıflamak İsteyenlerin 2018’deki Yeni Gözdesi

Kırmızı Pelerin Çayı Zayıflamak İsteyenlerin 2018’deki Yeni Gözdesi

Kırmızı Pelerin Çayı Zayıflamak İsteyenlerin 2018 yılının Yeni Gözdesi bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Kırmızı Pelerin Çayı Uzak doğunun mucizevi bitkisi.

Her geçen gün doğal beslenmenin ve sağlıklı zayıflamanın önemi ile ilgili şaşırtıcı yöntemlerle karşılaşıyoruz. Bitkilerle sağlıklı kilo verme üzerine eminim hepimiz yeterince şey duyduk ve gördük. Ancak bir bitki çayı var ki, tüm bunların ötesinde, hayli ilginç ve etkili özelliklere sahip. Ülkemizde pek tanınmayan ve 2018 yılında yoğun olarak kullanılacağı düşünülen bu çayın hikâyesi de en az ismi kadar ilginç: “Kırmızı Pelerin”… 

Uzakdoğu’nun bu gizemli çayının ilginç hikâyesini hep birlikte okuyalım ve kullanım özelliklerine göz atalım.

Kırmızı Pelerin Çayının Hikâyesi

Uzakdoğu’nun farklı bitkisel zenginliği batıyı her zaman etkilemiştir. Özellikle çay keyfi batıya daha çok bu ülkeden yayılmıştır. Asırlar önce Avrupalılar, Çin’in “Wu Yi Yan” adı verilen çaylarına yoğun ilgi gösteriyorlardı. Aslında her biri farklı tat ve özellikte olan çayların hepsi kısaca Çin çayı olarak tanınmıştı. Bu çaylar içindeyse Kırmızı Pelerin’in yeri başkaydı. “Da Hong Pao” adıyla bilinen bu çay bir zamanlar kraliçenin hastalığına şifa sağladığı için ödül olarak kraliçe, çayı getiren kişiye kırmızı pelerin hediye etmişti. Ding Xian adlı kişi bu çayı sarp kayalıkların, eşsiz manzaralarının dibinde yetişen bir rahipten almıştı. Kendisine verilen bu armağanı o çay ağaçlarına giydirdikten sonra bu çayın adı “Kırmızı Pelerin” olmuştu. Günümüzde gramıyla bile cep yakan bu nadide çay, artık daha uygun fiyatlarla mutfaklarımıza misafir olmaya başladı. Ülkemizde de “Da Hong Pao” çayı, daha sağlıklı olmak ve kilo vermek isteyenlerin imdadına yetişecek gibi görünüyor.

Kırmızı Pelerin “Da Hong Pao” Çayının Özellikleri

Kırmızı pelerin, çayları ile ün yapmış Wuyi Dağı’nın en özel çayı olarak bilinir. Bundan dolayı kendisine “Çayların Kralı” unvanı verilmiştir. Kırmızı Pelerin içeriğinde kafein barındırır. Bu da uyarıcı bir etki sağlayarak konsantrasyon gibi bilişsel faaliyetleri güçlendirir. Fazlası ise zararlıdır. Bunun yanında çayın idrar söktürücü özelliklere sahiptir.

Çayın içerdiği kafein aynı zamanda dolaşım sistemine destek olmaktadır. Böylece çay spazm giderir ve kasların rahatlamasına neden olur. Çayın içerisinde bulunan C vitamini ve polifenol maddeleri damarlar tıkanıklığının önlenmesinde rol sahibidir. İltihap gidermede de kullanılan Kırmızı Pelerin, kolera, tifo gibi bağırsak parazitlerinin azaltılmasında yararlı olabilir.

Kırmızı Pelerin çayının öne çıkan özelliği kilo verdirmesidir. İçeriğinde bulunan C vitamini, kafein, folik asit ve polifenol gibi bileşenler yağ yakmaya yardımcı olabilir. Damarlar ve dolaşım sistemi üzerindeki etkileriyle bu çay kolesterolün düşürülmesine yardımcı olabilir. Kırmızı Pelerin çayının diğer özellikleri arasında; diş çürükleriyle mücadele etme, kanser hücresi oluşumunu önleme ve anti bakteriyel özellikler taşıma gibi faktörler bulunmaktadır.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Kırmızı Pelerin Çayı Türkiye

Kırmızı Pelerin Çayı Nasıl Kullanılır?

Tıpkı diğer bitkisel çaylar gibi demlenerek kullanılır. Kullanım miktarını uzmanınızdan veya satın aldığınız ürünün paketinden dikkatlice okumanız gerekir. Çay genellikle 90 – 95 derece suyun 2 – 3 gramlık çay üzerine konarak demlenmesi ile kullanıma hazır hale gelir. Demleme süresi genellikle 6 – 7 dakika kadardır.

İlaç kullananların, emzirme döneminde olanların, hamilelerin ve hastalığı bulunanların kullanmadan önce doktorlarından bilgi alması gerekir. Kırmızı Pelerin çayı ile kilo vermede maksimum faydanın elde edilmesi için 21-40 gün arasında kullanılması oldukça önemlidir.

Kırmızı Pelerin Çayı Fiyatı

Kırmızı Pelerin çayının şu anki fiyatı 69 TL’dir.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Diyetisyen Betus Diyetisyen Betus Zayıflamak ve Kilo Vermenin en önemli kuralı Sağlıklı Beslenmektir. Sağlıklı ve Güzel günler diliyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Ürünün Türkiye’de satışına başladık geri dönüşlere göre size yazacağız.
    İyi günler kadin.info

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al