Kırışıklıkları Gidermek için 5 Özel Egzersiz Programı

Kırışıklıkları Gidermek için 5 Özel Egzersiz Programı

Kırışıklıklar kadınların ve özellikle orta yaş kadınların en büyük kabusudur. İnsana yaşlandığı hissini her aynaya bakışta hatırlatan kırışıklıklardan kurtulmak için bir çok estetik operasyon yapılabilir. Ancak kendi kendinize uygulayacağınız basit egzersizlerle de kırışıklıkları önleyebilirsiniz. Bu yazımızda Kırışıklıkları Gidermek için kolay egzersizleri tanıtmak istedik. böylece siz de kolay bir şekilde bu egzersizleri uygulayarak yüzünüzde kırışıklık olmasını […]

Kırışıklıklar kadınların ve özellikle orta yaş kadınların en büyük kabusudur. İnsana yaşlandığı hissini her aynaya bakışta hatırlatan kırışıklıklardan kurtulmak için bir çok estetik operasyon yapılabilir. Ancak kendi kendinize uygulayacağınız basit egzersizlerle de kırışıklıkları önleyebilirsiniz. Bu yazımızda Kırışıklıkları Gidermek için kolay egzersizleri tanıtmak istedik. böylece siz de kolay bir şekilde bu egzersizleri uygulayarak yüzünüzde kırışıklık olmasını engelleyebilirsiniz.

Kırışıklık nedenleri arasında cilde giden kılcal damarların hareketsiz kalması büzülmesi ve kan akışının yeterince sağlanmaması vardır. Cilt egzersizleri ile bu kan akışını kolayca sağlayabilirsiniz. Bazı insanlar sadece cilt kırışıklıklarını engellemek için kremlere baş vurur. Ancak egzersizler de çözüm olabilmektedir.

Kırışıklık Giderici Yüz Egzersizleri Resimli

Kırışıksız Cilt Bakımı Yüz Egzersizleri

Kırışıklıkların genel nedenleri arasında yaşlanmak Hastalık, egzersiz, yanlış diyet, stres ve kirlilik sayılabilir ve bu faktörler cildin erken yaşlanmasına ve yüz kırışıklarına neden olabilir. Pekiyi bu durum önlenebilir mi? Bu sorunu önlemek ve/veya azaltmak ve kırışıksız bir cilde sahip olmak için yüz egzersizi yapmaya başlayın. Bu cildin esnekliğini geri kazandıracak ve ayrıca sarkmayı önleyecektir.

Yüz Kırışıklığı Egzersizleri

Yatakta sırt üstü uzanın. Sonra, gözlerinizi açın ve mümkün olduğunca kaşlarınızı yukarıya doğru kaldırın; Bu konumu 5 saniye muhafaza edin. ve  Çatlamış çizgileri azaltmaya çalışabileceğiniz  güzel bir alıştırmadır bu. Dik durun, aynaya bakın. Kaşlarını çatın ve rahat bırakın sonra tekrar kaşlarınızı olabildiğince çatın tekrar rahat bırakın. Bu işlemi her sabah 5 kez uygulayın. Ayna karşısında yüzünüzü buruşturabildiğiniz kadar buruşturun. Sonra kendinizi rahat bırakın.

Yanaklar için egzersizler

Yanaklarınıza tonlamalı ve kırışmasız kalmaları için bu yüz egzersizini deneyin. Havayı ağzınıza doldurun, 5 saniye basılı tutun ve sonra yavaş yavaş bırakın. Kırışıklıklar için en iyi yüz egzersizlerinden biridir ve bu gerçekleştirilmesi çok kolaydır. Ağzınızı balon gibi hava ile doldurun 5 saniye tutun sonra havayı boşaltın.

Ağız ve Dudaklar için Egzersizler

Kırışmayı önlemek için yapabileceğiniz egzersizler arasında kolay bir uygulama daha var. Bu kez ses tellerini de işin içine katın. Mümkün olduğunca dudaklarınızı germek için yüksek sesle “AA”, “OO” ve “İİ” “EE” deyin. Bu işlemi 2 dakika boyunca uygulayın. Bunları gerçekleştirmek için boş bulunduğunuz zaman dilimlerini yaratmak kolaydır. Yürürken, yürüyüş yaparken veya işinizden birkaç dakika ayırınca televizyon izlerken bunları yapabilirsiniz. Bu yüz egzersizlerinden bazıları boyun kaslarınızı rahatlatmada da yardımcı olacaktır.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Unutmayın bunları günlük yapmak sonuç almak ve yüzünüzü kırışıksız tutmak için gereklidir. Ayrıca stresten uzak durun ve günde yeteri kadar su için. Atalarımız bir kahkahanın 2 pirzolaya bedel olduğunu söylerler. Mümkün mertebe gülebileceğiniz ortamlar seçin.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al