Kimler Mide Küçültme Ameliyatı Olabilir?

Kimler Mide Küçültme Ameliyatı Olabilir?

Mide Küçültme Ameliyatı ile ilgili detaylar. Mide Küçültme Ameliyatı kimler olabilir ve olamaz. Tüm detaylar kadın sitemizde paylaşılmıştır.

Mide küçültme ameliyatı yani obezite ameliyatı olabilmek için bazı şartlar gerekmektedir. Bu şart tamamıyla sağlık sorunlarının çok ciddi olması ile ilgilidir. Eğer hasta bu şartları karşılıyorsa yani bu sağlık sorunlarının üst seviyesindeyse ameliyat ile tıbbi bir müdahale ile sağlık sorunlarından arınmak için böyle bir yola baş koyar. Bu şartlar kilo ile alakalı şartlardır. Obezite sınıflandırılmalarına göre de alınabilirler.

Eğer 3. derecede bir obezite hastası bu ameliyat için başvuru yaparsa gerekli işlemler yapıldıktan sonra bu hasta ameliyata alınır. Eğer 2. sınıf bir obezite hastası bu ameliyat yani obezite ameliyatı için başvuru yaparsa bu durumda yine hastanın tetikleri yapılmalı çıkan sonuçlara göre hasta ve hastane ekibi olarak ortak bir karar ile ameliyat edilebilir.

Nasıl Belirlenir

Kilo fazlalığı belirli bir düzeyin üzerine çıktığında obezite hastalığı görülür. Bu değerler 30-35 kilo arasında değişmektedir. Bu tür hastaların diyet vb. yollar ile zayıflama şansları çok düşük olduğundan dolayı böyle bir yola başvururlar. Bu kişilerin tıbben ameliyata girebilmeleri için ilk öncelikle vücut kitle indeksleri hesaplanır. Vücut kitle indeksi 40’ın üstünde olan hastalar 3. sınıf obezite hastaları direk ameliyata alınır. Vücut kitle indeksi 35-40 arasında olan hastalar 2. derece obezite hastaları kilonun yanında getirdiği sağlık sorunlarını beraberinde varsa ameliyata uygundurlar.

Mide Küçültme Ameliyatına Kimler Giremez

Bu ameliyata yani obezite ameliyatına 1. dereceden obezite hastaları giremez. Çünkü bu tür hastalar diyet veya vb. yollarla kilo verme olasılıkları yüksek hastalardır. Bunun dışında anestezi uygulamanın riskli olduğu hastalar giremez. Sosyal yönden yalnız olan ev ortamında tek olan kişiler de giremezler. İlaç alkol veya madde bağımlısı olanlar da bu ameliyata giremezler.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Zencefil Çiçek Zencefil Çiçek Orada onlara bir kadeh içirilir ki, karışımı zencefildir. (İnsan Suresi, 17)
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al