Kilo Vermenizi Engelleyen Hastalıklar

Kilo Vermenizi Engelleyen Hastalıklar

Kilo Vermenizi Engelleyen Hastalıklar Kadınların birçoğu kilo vermek için çeşitli diyetler yapıyor. Fakat ne kadar diyet yaparsa yapsınlar bazen kilo vermek zor oluyor. Buda bazı hastalık belirtileri olabilir. Ne kadar diyet yaparsanız yapın eğer bir hastalığınız varsa bu kolay olmayacaktır. Herkesin metabolizması farklıdır. Bu nedenle kilo vermeye neden olan hastalık bir doktor tarafından araştırılıp bulunması […]

Kilo Vermenizi Engelleyen Hastalıklar

Kadınların birçoğu kilo vermek için çeşitli diyetler yapıyor. Fakat ne kadar diyet yaparsa yapsınlar bazen kilo vermek zor oluyor. Buda bazı hastalık belirtileri olabilir. Ne kadar diyet yaparsanız yapın eğer bir hastalığınız varsa bu kolay olmayacaktır. Herkesin metabolizması farklıdır. Bu nedenle kilo vermeye neden olan hastalık bir doktor tarafından araştırılıp bulunması gerekiyor. Buna göre uygun tedavinin bulunup uygulanması gerekir. Eğer neden kilo veremiyorum diye sorarsanız altında yatan başka bir şeyler olabilir.

Çevresel faktörler, hormon bozuklukları veya genetik yapınızdan kaynaklanabilir. Hormon bozukluğunun ortaya çıkması halinde metabolizma etkileneceği için kilo vermeniz zorlaşabilir. Metabolizma hızını kontrol altına alacak tedavi uygulayarak sağlıklı ve kontrollü bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Kilo Vermeye Neden Olan Hastalıkların Diğer Belirtileri

Hem yiyip hem de fit görünmek herkesin hayalidir.Ama bazen o kadar diyette uygulasak kilo vermek zorlaşıyor.Altta yatan hastalıklardan biri tiroit tir .Tiroit hormonlarının yetersiz çalışması kilo vermeyi zorlaştırır.Gerekli testler yapılarak bu testlerin sonuçlarına göre uygun tedaviye başlamak gerekir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

D vitamin eksikliğinde de kilo vermek zor olur. Birçok kilo verdirmeyen hastalığın belirtileri içerisinde hormonsal bozukluklarda yer alır. Egzersiz, spor ve diyetle veremediğiniz kiloları sağlık testlerinden geçerek yapabilirsiniz. İnsülin direnciniz düşükse bu nedenle de kaynaklanabilir. Gerektiğinden fazla yemek yeme ve şeker tüketmeye yol açan insülin direnci kilo vermeyi zorlaştırabilir.

Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Özellikle bayanların şikâyet ettiği kilolar çoğu zaman canımızı sıkar. Bu kiloları vermek için çeşitli yollar deneriz. Kimileri bu kilolardan kolay kurtulsa da kimileri için oldukça zordur. Kısa zamanda bu kiloları veren kişiler emin olunki sizden daha güçlü veya iradeli olduğu için değil metabolizmaları daha iyi çalıştığı içindir.

Herkesin ayrı bir metabolizması vardır bazılarının ki daha hızlı bazılarının ki daha yavaş çalışır. Önemli olan kilo vermek için yapılması gerekenler ve uygulanması gereken her şeyi yapmak gerekir. Diyetisyenlerden size uygun diyet listelerini alarak bu işe başlayabilirsiniz. Sadece diyet listelerine göre davranmamak bunun yanına spor ve size uygun egzersizler de uygulamak gerekir.

 

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al