Kilo Vermenin Altın Kuralları

Kilo Vermenin Altın Kuralları

Kilo vermek her zaman kolay olmuyor. Önemli olan sağlıklı ve doğal kilo verme ve zayıflama olduğu için bazı noktalara da dikkat edilmesi gerekiyor. Bilinmeyen bir yola çıkılıp tekrar aynı yolu bulmak gibi.önce zayıflamak için bir kaç yol deneriz fakat bu yollar bilinmediğinde sonuç yine aynı hüsran olacaktır. Bizde kilo vermenin altın kuralları olarak size bir […]

Kilo vermek her zaman kolay olmuyor. Önemli olan sağlıklı ve doğal kilo verme ve zayıflama olduğu için bazı noktalara da dikkat edilmesi gerekiyor. Bilinmeyen bir yola çıkılıp tekrar aynı yolu bulmak gibi.önce zayıflamak için bir kaç yol deneriz fakat bu yollar bilinmediğinde sonuç yine aynı hüsran olacaktır.

Bizde kilo vermenin altın kuralları olarak size bir kaç yol göstermek istiyoruz.özellikle bakıldığında bazı kurallar vardır ki gerçekten yapıldığında kilo vermenin de hiç de zor olmadığını açıkca gösteriyor bizlere..

işte onlardan bazıları :

1-)  Su içmeye başlayın zamanla daha  da artsın sekiz on bardak gibi.çünkü ;metabolizmanıza büyük bir katkı sağlayarak kilo vermenizi en erken şekilde başlamasını sağlayacaktır.

2-)  Hiç bir zaman kahvaltıları atlamayın.çok iyi bir kahvaltıyla başlayın güne.kahvaltı öğünler için birincil sıradadır.

3-)  Kilo vermek isteyenlerin düştüğü bir diğer yanılgıda sık sık yemek yemenin kilo aldığı düşüncesine kapılmalarıdır.Halbuki sık sık bi kaç saatte bir yemek yemek, mideyi boş bırakmamak, metabolizmanın hızlı çalışmasına neden olur.bu nedenle az az sık sık tüketin.

4-)  Peynir,süt,yoğurt gibi süt ürünlerini tüketen bayanlar tüketmeyenlere  oranla yüzde 70 daha fazla yağ yakarlar.Çünkü ; Kalsiyum metabolizmayı hızlandırırken  daha fazla yağ yakması için komut vermiş olur.

5-)   Bilimsel araştırmalara göre ; geceleri dört saatten az uyuyan kişiler, çok uyuyanlara göre daha çok kilo alırlar.çünkü ; yorgun bir vücut bir günde gerekli olan enerjiyi yakamaz ve metabolizma yavaşlar.Bu yüzden uyku düzeninizi kurmada fayda var.

6-)  Stres insanın kilo almasındaki bir diğer etkendir.çünkü ;stresli olduğumuz zamanlarda vücut stres hormonları salgılar ve bu hormonlar vücutta yağ depolamasını sağlayan hücrelerin büyümesine neden olur.Stresi yenmek için sosyal aktivitelerde bulunmalısınız.

7-)   Hızlı ve çabuk pişirmek için aldığınız doldurulmuş gıda ve hazır yemekler içerdikleri katkı maddeleri nedeniyle kilo aldırır.Bu nedenle taze sebzeleri pişirmeyi denemelisiniz.

😎  Çok lifli besinler doyduğunuz hissi verir ve çabuk acıkmanıza engel olur.beyaz ekmek yerine kepeklisini , beyaz pirinç yerine esmerini tüketin.lif oranı yüksek mercimek,kuru fasulye ,nohut gibi gıdalara öncelik verin.

9-)  Alkolün yerine su ve soda içmeye özen gösterin.Vücudunuzdaki yağların kısa sürede yok olduğunu göreceksiniz.

10-)  gece atıştırmalardan kurtulun.özellikle akşam yemeğinden sonra .

 

Sağlıklı ve doğal kilo vermek için zayıflama diyet sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Merve akyel Merve akyel Özgür harflerin dokunduğu kalemle yazmak, değer katmaktır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor