Kilo Vermek için Yürüyüş Yeterli mi?

Kilo Vermek için Yürüyüş Yeterli mi?

Sağlıklı bir yaşam ve doğal şekilde kilo vermek için yürüyüş son derece önemli bir faktördür. Peki Kilo Vermek için Yürüyüş yeterli olur mu? İşte Cevabı. Tüm sağlık uzmanlarının ortak görüşü olan yürüyüşün insan sağlığı açısından son derece önemli olduğunu öncelikle belirtmek isteriz. Tansiyon, Kalp rahatsızlığı, stres, Kolestrol, Sinir hastalıkları, hamilelik dönemi ve bunun gibi bir […]

Sağlıklı bir yaşam ve doğal şekilde kilo vermek için yürüyüş son derece önemli bir faktördür. Peki Kilo Vermek için Yürüyüş yeterli olur mu? İşte Cevabı.

Tüm sağlık uzmanlarının ortak görüşü olan yürüyüşün insan sağlığı açısından son derece önemli olduğunu öncelikle belirtmek isteriz. Tansiyon, Kalp rahatsızlığı, stres, Kolestrol, Sinir hastalıkları, hamilelik dönemi ve bunun gibi bir çok rahatsızlık dönemlerinde doktorların günde 30 dakika yürüyüşün iyi geldiğini ve bunu düzenli olarak tekrarlamanın sağlık açısından iyi geldiğini belirtmekte ve ısrarla tavsiye etmektedirler.

Ya Kilo Vermek İçin Yürüyüşün önemi? 

İnsan Vücut yapısı 1 kilo verebilmek için 7200 civarında bir kalori harcaması gerektiği matematiksel olarak belirtilmiştir. Özellikle son 10 yılda masa başı işinin artması ve insanların büyük şehirlerde beden gücünü kullanmadıkları için hareketsiz kaldıkları gerçeğini ön planda tutarsak, Metobolizmayı sağlıklı ve düzenli bir şekilde çalıştırmak gerekiyor. Bunun en başarılı yolu ise yürüyüştür.

Günde Yarım saat hafif tempolu bir yürüyüş sizi kısa zamanda kilo vermenize yardımcı olacaktır. Bunu özellikle sabah kahvaltıdan sonra yapmanız hem daha zinde bir vücuda kavuşmanıza hem de kilo vermeniz için önemli bir faktördür.

Sadece Yürüyüş Yapmak Kilo Vermek için Yeterli mi?

Elbette hayır. Sağlıklı bir Vücut bir yaşam biçimidir. Yukarıda belirtiğimiz günlük yarım saat yürüyüşün yanında günde en az 5 bardak su tüketmeniz, yatmadan önce ki 3 saat boyunca yemek yememeniz, Abur Cubur yiyecek ve içecekler tüketirken limitini asgariye indirmeniz de son derece önemli bir eylemdir. Diyetisyen uzmanlarının hemen hemen tüm tedavilerinde vurgulamak istediği ortak nokta da bundan farklı değil.

Her Gün ortalama 30 dakika Yürüyüş Yapmanın Faydaları

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Kalp ve akciğerlerin çalışmasını kolaylaştırıp verimini arttırır.

Fazla yağların yakılmasına yardımcı olur.
Metabolizma hızınızı yürüyüşle arttıracağınız için dinlenme esnasında bile kilo vermeye devam edersiniz.

Aşırı yeme isteğiniz azalır, tatlı krizi yaşamazsınız.
Enerji düzeyiniz artar.

Stresin ne olduğunu unutursunuz.
Kolesterol ve yüksek tansiyon rahatsızlıklarından hem korur hem de varsa eğer normale dönmesine yardımcı olur.

Bağırsaklarınızın düzenli çalışmasını sağlar.
Uyku düzeniniz tamamen normale döner.
Yürürken kaslarınız kuvvetleneceği için bel, boyun ve eklem ağrılarınız kaybolur.
Hafızanız bol oksijen aldığınız için kuvvetlenir.
Cinsel yaşantınız, hem kilo verdiğiniz hem de sağlığınız düzeldiği için, ayrıca geri kazandığınız özgüveniniz sayesinde istediğiniz seviyeye gelir.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Kilo vermek için yürüyüş elbette yeterli değildir. Ancak, Canan Karatay yürüyüş ile ilgili şu açıklamada bulundu;

    “Günde 5 KM yürü istediğini ye!”

    Ancak, bu ifade mevcut kilonuzu korumak için söylenmiş bir açıklama. Kilo vermek için yürüyüş ile birlikte beslenmenize de önem göstermeniz gerekiyor. Tüm detaylar için, https://www.zayiflamadiyet.net/dizin/kilo-vermek adresini ziyaret edebilirsiniz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al