Kilo Almak için Ne Yapılmalı?

Kilo Almak için Ne Yapılmalı?

Kilo Almak için Ne Yapılmalı? Kilo Almanın yolları ve kilo almak için en doğal yöntemler nelerdir? Bu ve buna benzer Beslenme soruları sizler için kadın sitemizde özel olarak bu başlık altında derlemiş bulunuyoruz. Öncelikle şunu ifade etmeliyiz ki, kilo almak kilo vermekten zorlu bir süreçtir. Özellikle Metobolizma ile ilgili bir durum söz konusu olduğu için […]

Kilo Almak için Ne Yapılmalı? Kilo Almanın yolları ve kilo almak için en doğal yöntemler nelerdir? Bu ve buna benzer Beslenme soruları sizler için kadın sitemizde özel olarak bu başlık altında derlemiş bulunuyoruz.

Öncelikle şunu ifade etmeliyiz ki, kilo almak kilo vermekten zorlu bir süreçtir. Özellikle Metobolizma ile ilgili bir durum söz konusu olduğu için Bayanlar, erkeklere göre daha zor kilo alır ve kilo verir.

Kilo Almak istiyorum Ama Kilo almak için Ne Yapılmalı Bilmiyorum? 

Öncelikle bu sürece başlamadan önce stres altında iseniz bundan kurtulmanız gerekiyor. Zira yapılan araştırmalar, stresli bir bedenin kilo alması ya da kilo vermesi ile ilgili yapılan diyetlerin sonuç vermediği ve yan etkileri ile karşılandığı belirtilmektedir. Bu noktada acele edilmemesi ve kendinize rahat bir program uygulamanız gerekmektedir.

Kronik Rahatsızlığınız Varsa Lütfen Doktorunuzla Görüşün

Kilo almak için bir çok yolu denediniz fakat hala kilo alamıyorsanız, kronik bir rahatsızlığınızın olup olmadığını kontrol edin. Direkt olarak metobolizmanın çok hızlı ya da çok çalışmasına sebep olabilecek bir rahatsızlığınız söz konusu olmuş olabilir.

Beslenme Alışkanlığınızı Gözden Geçirin!

Kilo alamayanların en büyük problemi doğru beslenme alışkanlığına sahip olamamalarından kaynaklıdır. Bu sebeple en çok tercih edilen ve kilo verme noktasında büyük destek sağlayan doğal Megamax Kilo aldırıcı ürün bile kilo aldırma noktasında başarısız kalabiliyor.

Bu Gruba dahil olan insanların ortak beslenme hatalarını şu şekilde tanımlayabiliriz;

Sabah kahvaltı olarak 1 simit ya da pohaça ile geçiştirir. Hatta bazı kişiler abartarak bunu hiç bir şey yemede bir kahve bir sigara içerek başlangıç yapar. Öğle yemeğini abur cubur ya da tost gibi şeylerle geçiren bu gruba dahil kişiler, Akşam yemeğini normal yaparak geçiştirmeyi tercih etmektedirler.

Eğer bu gruba dahilseniz lütfen sağlığınız için bu beslenme düzensizliğinizi acil olarak terkedin. Bu beslenme alışkanlığı, cinsel hayatınızı da olumsuz etkilediği gibi en ufak bir hastalıkta sizi güçsüz kılacak ve daha ciddi rahatsızlıklara sebep olacaktır.

Sabah Kahvaltısı çok önemlidir. Bu yüzden sabah kahvaltısını çok ama çok iyi yapmaya çalışın. Özellikle, çay ya da kahve yerine portakal suyu gibi doğal sıkma meyve sularını kahvaltınıza sokun. Mutlaka haftada en az 2 defa haşlanmış yumurta yiyin. Yumurtanın faydaları saymakla bitmez.

Abur Cumurdan kaçının! Öğle yemeği ve Akşam yemeğini bol proteinli yemekler yemeye özen gösterin. Kırmızı et, Makarna, Balık türü yemekler yemeye özen göstermek doğal kilo almanız yolunda en önemli adım olarak tanımlayabiliriz.

Yukarıda bahsettiğimiz beslenme durumu maddi imkanlara bağlansa da bu durumu kendi imkanlarınız çerçevesinde yapmaya çalışmanız kendi sağlığınız için son derece önemlidir.

İştahsızlık problemi de böylelikle ortadan kalkmış olacaktır.

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Merhabalar, 2 yıllık diyetisyenim.
    Kilo almak için beslenme alışkanlığı son derece önemlidir. Yazı gayet kısa ve öz olmuş. Tebrik ediyorum sizi.

  2. Merhaba, Yazınız çok başarılı olmuş. Teşekkür ediyorum. Gerçekten bilgili bir yazı. Ne zamandır kilo alamıyorum. Bazen 2-3 kilo alıyor sonra geri veriyorum. Bu yazı benim için bir ilham kaynağı oldu. Önerdiğiniz Megamax ürününü ilk defa duydum. 2 Kutu sipariş verdim. Umarım normal kiloma ulaşırım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor