Kilo Alma Diyeti ile İlgili 3 Önemli Tavsiye

Kilo Alma Diyeti ile İlgili 3 Önemli Tavsiye

Sağlıklı Kilo Alma Diyeti Nasıl Olmalıdır?

Pek çok insan zayıflamak için uğraşırken oldukça kayda değer sayıda insan da kilo almak için uğraşır. Pek çok yol denese de kilo alamayan insanlar için bu adeta bir can sıkıntısı haline gelir. Düzenli egzersizlerle ve her zaman yenilen yiyeceğin birkaç katı ölçüsünde yemek yiyerek siz de sağlıklı kilo alabilirsiniz. Eğer düzenli egzersiz yapmazsanız, bölgesel kilo alımı yaşarsınız ve bu da biçimsiz bir vücuda sahip olmanıza neden olur.

Sağlıklı Kilo Alma Diyeti Nasıl Olmalıdır?

Sağlıklı kilo almak isterseniz; aşırı yağlı ve hazır gıdalar gibi sağlıksız şeyleri tüketmek yerine evde yapılan sağlıklı yiyeceklerden bir porsiyon yerine ikişer porsiyon yemelisiniz. 3 ana öğün yerken bunun yanında 3 ara öğün de yemelisiniz. Bunun yanında hafif egzersizler de yaparak bölgesel kilo alımını da engellemelisiniz.
Bol sebze-meyve tüketmeye, mümkün olduğunca kuru yemiş ve kuru meyvelerden bolca tüketmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca bol su tüketmeye de dikkat etmelisiniz. Yiyeceğiniz fazla katı yiyecekler su da içmezseniz sindirim sisteminizi biraz yorabilir.

Kilo Alma Diyetinde Neler Yenmelidir?

Sabahları tereyağı ile pişirilmiş bol kaşarlı omlet, bol peynir, süt, birkaç dilim bol tahıllı ya da ay çekirdekli ekmek vb. gıdaları tüketmelisiniz. Kahvaltıdan bir süre sonra ara öğün yaparak meyve, kuru yemiş tüketebilirsiniz. Kahvaltıda yahut ara öğün taze sıkılmış meyve sularını bolca tüketmelisiniz.

Öğle yemeğinde et, pilav, zeytinyağlı salata, ayran, ekmek tüketin. Mümkün olduğunca eskisinden daha fazla porsiyonda yemek tüketin. Böylece midenizi genişletmiş olursunuz. Eskiden yemeklerinizi çok fazla çiğneyerek tüketiyor ve bu yüzden oldukça zayıf kalıyorsanız, şimdi yiyecekleri çok fazla çiğnememeye de özen gösterin. Öğle yemeğinden bir iki saat sonra da dilediğiniz kurabiye, süt, meyve suyu, ayran yahut kuru yemişlerden hazırlamış olduğunuz ara öğünü tüketin.

Akşam yemeğinde ise ölen yemeğine benzer bol kalorili yiyecekler, içecekler ve ekmekler tüketin. Makarna ve pilav tüketiminizi büyük bir porsiyon haline getirebilirsiniz. Gece yatmadan da mutlaka bir şeyler atıştırın ki, yavaşlayan metabolizmanız size bunları kilo olarak geri döndürsün.

Konu ile ilgili Kadın sitemizde ki “Megamax” başlıklı konularını da inceleyebilirsiniz.

Dezenfektan El Temizleme Jeli

YAZAR HAKKINDA

Zencefil Çiçek Zencefil Çiçek Orada onlara bir kadeh içirilir ki, karışımı zencefildir. (İnsan Suresi, 17)
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Dezenfektan El Temizleme Jeli