Kendisini Doğru İfade Edemeyen İnsanların 9 Ortak Özelliği Ve Problemleri

Kendisini Doğru İfade Edemeyen İnsanların 9 Ortak Özelliği Ve Problemleri

Hayata karşı mücadelede başarılı olmanın en önemli faktörlerinden biri Kendimizi net ve doğru ifade etmektir.

Kendisini toplum içinde rahatlıkla ifade edemeyen insanlarda gözlemlenen bazı faktörler vardır. Kendisini Doğru İfade Edemeyen İnsanların 9 Ortak Özelliği Ve Problemleri Bu durumlar ise şöyle sıralanabilir:

1: İyi Bir Dinleyicidirler 

Kendilerini yeteri kadar ifade edemeseler de karşılarında bir durumdan bahseden insanları çok iyi bir şekilde dinleme özellikleri vardır.

2: Onları Gözlemleyin

İfade etmede problem yaşadıkları için kendilerini ifade etme yolunu göstermek için tercih ederler. Kendilerini hareketleri ile ispat etmeye çalışırlar.

3: Depresyonlu Ruh Hali

Başlarına gelen olayları ve durumları anlatmakta problem yaşadıkları için bütün olanları içlerine atmaktadırlar ve hep karamsar bir ruh haline sahiptirler. Bu insanların depresyona girmeleri de aktif olan bir insana göre daha kolay olmaktadır.

4: Arkadaş Çevreleri

Çok az sayıda insanla iletişim kurdukları için dostları da az sayıdadır ve çevresinde genelde kendisini anlayabilecek insanlar barındırırlar. Kendilerini anlayabilen insanlarla plan yapmak ve onlarla bir şeyler yapmayı daha çok tercih ederler.

5: Soğuk Nevale Tabiri

Toplumda arkasından bahsedilirken çok fazla konuşmadığı için insanlar arkasında soğuk olduğunu insanlara yaklaşmadığını söylerler. Toplum ile konuşmadıkları için gözlem yetenekleri oldukça gelişmiştir. Gözlemledikleri her şey için bir fikirleri vardır.

6: Gizemli Hareketler

Genelde gizemli tiplerdir. Konuşma imkanı olmadığı için açılmaz kutu olarak ifade edilirler. Ancak konuşmaktan kaçındıkları kadar yazma konusunda da gayet başarılıdırlar.

7: Çevreden Aldıkları Tepki

Yaptığı işler toplum tarafından en güzeli olsa bile pek kabul görmez. Silik bir tip oldukları için toplumda yaptığı hiçbir iş beğeni toplamaz.

8: Toplum İçindeki Tavırları

Grupla yapılan her organizasyona ya katılmaz ya da katıldıklarında geri planda olmayı tercih etmektedirler. Veya yanlarında getirdikleri arkadaşları ile vakit geçirerek kendilerini dışarıya kapatırlar.

9: Birebir Yapılan Görüşme

Bu kişilerle telefonda konuşurken sürekli karşı tarafın orada olup olmadığını kontrol etmek zorunda kalırsınız. Çünkü sürekli susarlar ve sizin olaylara tepkisiz kalabilirler.


Kitap Okuyan Bayan Kişisel Gelişim
Hayata karşı mücadelede başarılı olmanın en önemli faktörlerinden biri Kendimizi net ve doğru ifade etmektir. Bu sadece söylemle değil, duruşumuzla, olaylara yaklaşımımızla da olması gerekmektedir.

Kendisini Doğru İfade Edemeyen İnsanların 9 Ortak Özelliği Ve Problemleri” başlıklı konumuz ile ilgili düşünce, öneri ve tecrübelerinizi kadın sitemizde ki bu bölümden bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor