Kendinize Günde 30 Dakika Ayırın

Kendinize Günde 30 Dakika Ayırın

Stres ve sorunlardan kurtulmak için kendinize günde 30 dakika ayırın ve kendinizi mutlu edin.

Yoğun geçen zaman ve yaşam şartlarında kadın ya da erkek fark etmeksizin herkes koşuşturmaktadır. Tüm koşuşturma ve ne için yapılıyor diye sorarsanız gerçekten anlamlı ve mantıklı bir cevap gelmemektedir. Bu nedenle günün tüm stresi ve negatif enerjisi üzerinizde yapışıp kalmaktadır. Bu stres ve sorunlardan kurtulmak için kendinize günde 30 dakika ayırın ve kendinizi mutlu edin.

Kendinizi Şımartmak İçin 30 Dakika

30 dakika kulağa çok da uzun bir zaman gibi gelmiyor. Zor ve basit işlerin oluşturduğu planınıza göz atınca işten eve, mutfağa, alışverişe, çocuklara, yemek hazırlamaya kadar, 30 dakikayı kendinize ayırmak birden mümkün değil gibi görünebilir. Programınızda kendinize zaman ayırmak sizi rahatlatıp her şeyi daha kolay yapılmasını sağlayacaktır.

Kendinizi özel hissetmek için kahvenizi özenle hazırlayın, poşet çay veya hazır kahveden farklı olarak çayı demleyerek kahve de gerçek çekirdekten yapılabilir. Kahvenize sıcak çikolata eklerseniz farklı bir lezzet elde edebilirsiniz. Farklı lezzetleri seviyorsanız çaya ya da kahvenize tarçın ekleyebilirsiniz. Nemlendirici özelliği olan bir yüz maskesi de kullanabilirsiniz. Maske yapmak sizi çok rahatlatacaktır. Dışarı çıkacaksanız ve birazcık zamanınız varsa çıkmadan önce yeni öğrendiğiniz bir makyajı deneyebilirsiniz.

Kart postal ve mektup göndermek kulağınıza gülünç gelebilir fakat bunları alan kişi inanın çok mutlu olacaktır. Uzaktaki bir tanıdığınıza bir sürpriz yapıp gönderebilirsiniz. Çok sevdiğiniz bir derginin yalnız sayfalarında gezinmeye vaktiniz oluyor. Okuyacak zaman bulamıyorsanız mutfağınıza şık bir sepet alıp okuyamadığınız makaleleri bu sepete koyabilirsiniz. Yarım kalan kitabınıza her gün 30 dakika ayırmakta bir çözüm olur. Uzun zamandır yapamadığınız yapılacak listeniz varsa gözden geçirebilirsiniz. Bu bir kurs veya tatil olabilir. Bu kaçamakların amacı sizi rahatlatmaktır.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Sağlığınız İçin Kendinize 30 Dakika Ayırın

Her gün yapabileceğiniz 30 dakikalık egzersiz negatif enerjiyi atmanızı sağlar. Ayrıca diyabet, kalp krizi ve kanser oluşma riskini belirli miktarda düşürür. Bu oranlar yeme içme alışkanlıklarınıza ve çalışma düzeninize bağlı olarak değişebilir. Günlük zayıflama hareketleriyle daha sağlıklı ve daha uzun bir yaşam sizi bekliyor. Bu durum psikolojik açıdan sizi etkileyecektir.  Sağlığınız için her gün 30 dakika yürüyün. Zayıflamak için de her gün düzenli olarak yürüyüş yapılabilir. 30 dakikalık yürüyüş yaşlılıkta oluşan birçok hastalığın ve rahatsızlığın oluşumuna karşı koruma sağlayabilir.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al