Kelebekler Vadisi Türkiye’nin Cenneti

Kelebekler Vadisi Türkiye’nin Cenneti

Fethiye’deki Kelebekler Vadisi sadece kelebekleri değil bölgeyi görmek isteyenleri de büyülemeyi başarıyor. Farklı bir atmosferi olan Kelebekler Vadisi Türkiye’nin Cenneti olarak tanımlanırken doğal bir hazine olarak insanı büyülemeyi başaran harika bir tatil bölgesi. Muğla ile Fethiye ilçesi Ölüdeniz’deki Kelebekler Vadisi doğal bir hazinedir. Sahip olduğu endemik türler nedeniyle dünya mirası olarak korunması önerilmiş ve doğal […]

Fethiye’deki Kelebekler Vadisi sadece kelebekleri değil bölgeyi görmek isteyenleri de büyülemeyi başarıyor.

Farklı bir atmosferi olan Kelebekler Vadisi Türkiye’nin Cenneti olarak tanımlanırken doğal bir hazine olarak insanı büyülemeyi başaran harika bir tatil bölgesi.

Muğla ile Fethiye ilçesi Ölüdeniz’deki Kelebekler Vadisi doğal bir hazinedir. Sahip olduğu endemik türler nedeniyle dünya mirası olarak korunması önerilmiş ve doğal SİT alanı kabul edilerek her türlü yapılaşmaya kapatılmıştır.

Kamp ve doğa turizminin Türkiye ve dünyadaki en iyi adreslerinden biri olarak gösterilen Kelebekler Vadisi ismini barındırdığı 80’den fazla kelebek türünden alır.

Kelebekler Vadisi’ne, Fethiye üzerinden Ölüdeniz’e gelerek ulaşılır.

Kelebekler Vadisi’ne ulaşım Ölüdeniz’den kalkan teknelerle sağlanır.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Kelebek Vadisi’nin geçmişi MÖ IV. yüzyıla kadar uzanır.

Likya’nın “Perdicia” isimli yerleşim yerinin bazı kalıntıları Kelebek Vadisi Kanyonu’nun hemen üstünde yer alır. Buradaki köy “Faralya” ismiyle anılmaktadır. Köyün günümüzdeki adıysa Uzunyurttur.

Muğla, Fethiye sadece denize girmek için gidilecek bir yer olmadığı resimde ki doğa manzarası ile ortaya çıkıyor. Bu harika yerleri keşfetmek ve doğa yürüyüşü ile yeniden doğmak için görülmesi gereken harika yerlerden biri.

kelebek-vadisi-3

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al