Kekreyemiş Tozu Nedir? Ne İçin Faydalıdır? Nasıl kullanılır?

Kekreyemiş Tozu Nedir? Ne İçin Faydalıdır? Nasıl kullanılır?

Makalemizde Kekreyemiş ve kekreyemiş tozu nedir? Kullanım alanları nelerdir. Hangi hastalıklara iyi gelir? Gibi belli başlı soruların cevabını sizler için derledik.

Makalemizde Kekreyemiş ve kekreyemiş tozu nedir? Kullanım alanları nelerdir. Hangi hastalıklara iyi gelir? Gibi belli başlı soruların cevabını sizler için derledik.

Kekreyemiş tozu nedir? ne İçin Kullanılır?

Yaprakları ve meyveleri ilaç yapımında da kullanılan çalı türü bir gövdeye sahip meyve olarak bilinmektedir. Kekreyemiş, cilt hasarları, böbrek sorunları ve özellikle taş oluşumları gibi enfeksiyon içeren idrar kanalı sorunlarında ve diüretik amaçlı mesane problemlerinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda gut hastalığının vücutta oluşturduğu sorunlara karşı ve artritin neden olduğu enfesiyonların giderilmesi ve önlenmesinde de kullanılmaktadır.

Seyrek çam ormanlarında ve kırlarda yetişen Kekreyemiş, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve özellikle uzun kış döneminde soğuk algınlığını önlemek için uzun süredir kullanılmaktadır.

Kekreyemiş, Kuzey Amerika ve Avrasya’da yetişen düşük sürünen yaprak dökmeyen bir çalıdır. Lingoberry sarkık küçük beyaz veya pembemsi çiçek kümelerine sahiptir. Kekreyemiş tam güneşte daha fazla meyve üretir. Yaprakları koyu yeşil ve mumludur.

Kızılcık meyvelerinin bu az bilinen uzak kuzenleri, diğer meyve akrabalarından çok daha küçük aynı zamanda suludur ve güçlü bir koruyucu ve pektin kaynağıdır.

Bu küçük meyvelerin mükemmel A, B ve C vitamini kaynağı olduğu bilinmektedir ve kalsiyum, magnezyum, fosfor, sodyum ve potasyum gibi diğer gerekli besinleri ihtiva etmektedir. Zengin besin değerleri nedeniyle, kekreyemiş tozu ve meyvesinin hem kan hem de kemik sağlığını desteklediğine inanılmaktadır.

Kekreyemiş, vitaminler açısından zenginliği ve iyileştirici etkisi ile değerlidir. Kekreyemiş et yemeklerini bir mutfak deneyimi haline getirir, ancak aynı zamanda metabolizmayı hızlandırır ve sindirimi iyileştirir.

Kekreyemiş karoten ve B grubu vitaminler içerir, ancak özellikle C vitamini (30-40 mg / 100 g çilek), magnezyum, demir, potasyum ve sodyum bakımından zengindir.

Eski zamanlardan beri, Kekreyemiş meyvesinin insan vücudunda su toplanmış bölgeleri iyileştirdiği bilinmektedir ve hala sistit ve böbrek hastalıklarını tedavi etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Kekreyemiş içinde bulunan farklı meyve asitleri, tanenler ve benzoik asit, onu romatizma ve eklem hastalıkları için etkili bir tedavi aracı haline getirir.

Kekreyemiş Tozu Etkileri Nelerdir?

Kekreyemiş tozu nedir: Kullanım ve Etkinliği Nelerdir?

İdrar yolu enfeksiyonları (İYE) ile ilgili yapılan çalışmaya göre; Altı aylık bir süreç içerisinde her gün toplamda 50ml oranında kekreyemiş tozu ile kızılcık meyvesi besinlerini alan bayan ve üç ile oniki yaş arasındaki genç kızlar için idrar yolu enfeksiyonuna yakalanma oranının büyük oranda düştüğü görülmüştür.

Aşağıdaki durumlar için kullanılsa da yeterli kanıt yoktur

 • İdrar yolu enfeksiyonları.
 • Böbrek sorunları ve böbrek taşları.
 • Diüretik özelliği için kullanılabilir
 • Gut hastalığı ve oluşturduğu enfeksiyonlar için kullanılabilir
 • Artrit’e bağlı enfeksiyonların azaltılmasında veya önlenmesinde kullanılabilir.

Kekreyemiş’nin bu kullanımlar için etkinliğini derecelendirmek için daha fazla kanıt gereklidir.

Kekreyemiş tozu Nedir: kimyasal bileşenleri nelerdir?

kekreyemiş zengin lif, şeker, A vitamini, C vitamini ve magnezyum kaynağıdır. Kekreyemiş ayrıca büyük miktarda flavonoid ve lignandan oluşur. Liganlar ve flavonoidlerin anti-kanser olduğuna inanılmaktadır. kekreyemiş benzoik asit açısından da zengindir, bu nedenle genellikle gıda preparatlarında antimikrobiyal olarak kullanılırlar. En etkili aktif bileşen antosiyanindir.

Kekreyemiş tozu takviyeleri almanın faydaları:

Antosiyaninler aşağıdaki gibi etkilere sahiptir:

 • Kan basıncını düşürün
 • Oksitlenmiş LDL kolesterol seviyelerini düşürün
 • İnflamasyonu azaltın
 • Kalp krizi riskini azaltın
 • Kalp krizinden sonra iyileşme süresini kısaltın
 • Kilo alımını azaltın
 • Göz iltihabını azaltın
 • Antrenmanlardan sonra kas iyileşme süresini hızlandırır
 • Kan Şekerini Düzenler
 • Kanser gelişme riskini en aza indirir

Kekreyemiş tozu yan etkileri ve güvenlik önlemleri

Kekreyemiş Extract’ın doğru kullanıldığında çok az yan etkisi olduğu görülmektedir ve bunlarda tıbbi müdehaleye gerek duyulmayan türden yan etkilerdir.

Hamile ve emziren kadınlar Kekreyemiş Özü almamalıdır.

Kekreyemiş tozu takviyesi dozajı:

Kekreyemiş tozu takviyelerinin doğru kullanımı hakkında herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza danışın.

Dezenfektan El Temizleme Jeli

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Arkadaşlar selam. İnstagram da sıkça görüyorum kekelemiş tozunu. Kullanan var mı acaba?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Dezenfektan El Temizleme Jeli