Kekik Yağının Mucizevi Faydaları

Kekik Yağının Mucizevi Faydaları

Kekik ve kekik yağının faydaları ilge ilgili Şifalı bitkiler kategorisinde yer verdiğimiz Kekik yağının faydalarını kadın sitemizde anlatacağız. Özellikle Üst solunum yollarına iyi gelen kekik yağı, öksürük, boğaz iltihaplanması, astım, bronşit gibi hastalıklar için mükemmel bir şifa kaynağıdır. Bir çok kanser tedavisinde kullanılan Kekik yağı, iltihaplı yaralar için de kullanılan mucizevi bir bitki olarak bilinmektedir. Kekik […]

Kekik ve kekik yağının faydaları ilge ilgili Şifalı bitkiler kategorisinde yer verdiğimiz Kekik yağının faydalarını kadın sitemizde anlatacağız. Özellikle Üst solunum yollarına iyi gelen kekik yağı, öksürük, boğaz iltihaplanması, astım, bronşit gibi hastalıklar için mükemmel bir şifa kaynağıdır.

Bir çok kanser tedavisinde kullanılan Kekik yağı, iltihaplı yaralar için de kullanılan mucizevi bir bitki olarak bilinmektedir.

Kekik yağından 1 yemek kaşığı kullanılarak, yine bir yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırırsanız özellikle ağır bel ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Bel Ağrıları için mükemmel bir başarısı olan Kekik yağını bir çok uzman tarafından da önerilmektedir.

Cildinizdeki yaraların hızlı tedavisi için de kullanılan kekik yağı özellikle küçük çocuklar sokakta düştüğünde, dizleri yara olduğunda bu yağ ile açılan yaralar iyileştirilebilir.

Romatizma gibi kemik rahatsızlıklarına da iyi gelir. Kemik ağrılarını giderir. Ağrıyan kemiklerin üzerine masaj yapar şekilde ovularak sürülürse ağrıları geçirir.

Romatizmaya iyi geldiği gibi burkulma sonucu oluşan kas ağrılarına da iyi gelir. Burkulan kasların üzerine bu şifalı yağdan masaj yapılarak sürülürse şifa bulunabilir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Öksürük için de yararlıdır. Boğazdaki gıcık ile oluşan öksürüğü kesmek için kekik yağı kullanılmaktadır.

Aynı zamanda bağırsak sisteminin düzenli çalışması için mükemmel bir şifa kaynağı olan bu yağ, kadınlar da sık görülen rahim kanserine karşı önleyici bir faktör olarak tanımlanmıştır.

Kekik Yağı Yan Etkileri ve Zararları Nelerdir?

Kekik yağının hamileler için kullanılması önerilmez. Zira kekik yağı düşük yapma riskini artırmaktadır.

Vücutta ki demiri emdiği için fazla tüketilmesi demir eksikliğine sebep olabilir.

Yine özellikle bayanlarda sık görülen Guatr hastaları için kekik yağı önerilmez. Zira kekik yağı troit bezlerinin hızlı çalışmasını sağlamaktadır.

Kekik Yağı ile ilgili sizlere sunmuş olduğumuz genel bilgiler için tüm ziyaretçilerimize faydalı olacağını ümit eder, tüm kadin.info ziyaretçilerimize sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al