Kanserden Koruyan Meyve

Kanserden Koruyan Meyve

Daha Sağlıklı bir yaşam için hatta ve özellikle Kanser ve benzeri hastalıklardan korunmak için beslenmenin ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle metropol şehirlerde yaşayan ve sigara kullanan kişiler için Bol Vitaminli yiyecekleri doğal olarak tüketilmeleri önerilmektedir. Uzmanlar, dağ çileğinin tam bir vitamin deposu olduğunu söylüyor. Bursa’da Uludağ ve Gemlik’in yüksek kesimlerinde yetiştirilen yaban […]

Daha Sağlıklı bir yaşam için hatta ve özellikle Kanser ve benzeri hastalıklardan korunmak için beslenmenin ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Özellikle metropol şehirlerde yaşayan ve sigara kullanan kişiler için Bol Vitaminli yiyecekleri doğal olarak tüketilmeleri önerilmektedir.

Uzmanlar, dağ çileğinin tam bir vitamin deposu olduğunu söylüyor.

Bursa’da Uludağ ve Gemlik’in yüksek kesimlerinde yetiştirilen yaban çileği olarak da bilinen dağ çileğinin tabiatta kendiliğinden yetişen bir meyve olarak bilindiğini belirten bitki uzmanı Ahmet Maranki, “Normal çilekten farkı ise daha küçük boyda olması. Dağ çileği, tam bir vitamin deposudur. Yaşlanmaya karşı son derece etkili olduğundan doğal anti-ageng bir meyve. Üstelik bazı rahatsızlıklara sebebiyet veren virüsler üzerinde öldürücü etkiye sahip olduğu biliniyor” dedi.

Maranki, dağ çileğinin bağışıklık sistemini güçlendirdiğine dikkat çekerek, “Dağ çileği, gıda değeri yüksek bir meyve. Halk arasında dağ çileği olarak da bilinen yaban çileği, C vitamini açısından oldukça zengin. İshale yol açan bazı mikroorganizmaları durdurma özelliğine de sahip. Vücuttaki serbest radikallerin dışarı atılmasına da yardımcı olur. Ciltteki sivilce ve aknelere iyi geliyor” dedi.

“DAĞ ÇİLEĞİ ROMATİZMA AĞRILARINI AZALTIYOR”

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Dağ çileğinin damar tıkanmasını önlemeye yardımcı olduğunu dile getiren Maranki, “Dağ çileği, kansere karşı koruyucu ve bu hastalığın ilerlemesini önlüyor. İdrar söktürücü, romatizma ağrılarını azaltıcı etkisi var. Sinirleri kuvvetlendirip, bağırsak kurtlarını döker. Ateş düşürücü olduğu uzmanlarca kabul edilir” diye konuştu.

İHA

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al