Kaliteli, Uygun ve Sağlıklı Okul Çantası Nasıl Olmalı

Kaliteli, Uygun ve Sağlıklı Okul Çantası Nasıl Olmalı

Çantanın en geniş ve en çok eşyanın olduğu merkez kısmı, çocuğun bel bölgesi hizasına gelmelidir. Omuz ve bel askılarını bu şekilde ayarlamanız daha iyi olacaktır.

Okulların açılmasına kısa bir sürenin kalmasıyla öğrenciler kırtasiye eşyaları ile ilgili hazırlık yapmaya başladı. Özellikle olmazsa olmazlardan okul çantası alınırken oldukça dikkat edilmesi gerekiyor. Sırt çantasının öğrenci için rahatsızlık vermeyecek şekilde olması kişinin sağlığı için göz önünde bulundurulması gereken bir husus olmaktadır.

Okul zamanında sokakta, okul çıkışlarında, servise binen ve inen okul çantalı çocukları gördükçe küçücük yaşlarında omuzlarındaki büyük çantaları görünce çocukların o çantaları taşırken çektiği zorlukları düşünmüşüzdür.. Yaş ve sınıfa göre değişmekle birlikte bir okul çantasının ağırlığı 10-15 kg kadar çıkabiliyor. Henüz kas-iskelet sistemi gelişimini tamamlamamış çocuklar için bu kadar ağırlıkla hareket etmek oldukça olumsuz etkiler yaratabilir.

Spor Erkek Okul Çantası Modelleri 2018

Sağlıklı Okul Çantası Nasıl Olmalıdır?

Hafif materyallerden yapılmış çantaların tercih edilmesi daha iyi olacaktır.

Yaklaşık 5’er cm genişliğinde iki omuz askılı ve bel destek pedi olanlar tercih edilmelidir. Askılarında ve bel destek pedinde yumuşak destek maddesi bulunan çantaların tercih edilmesi daha sağlıklı olacaktır.

Çantanın farklı bölüm ve cepleri olması daha iyi kullanım sağlayacaktır.

Kalça ve leğen kemiğini sararak çantanın ağırlığını omuzlardan alan kemer ve askıları olan çantalar tercih edilmesi kişi için daha faydalı olacaktır. Tekerlekli çantalar vücuda daha az yük binmesini sağlayacağı için daha sağlıklı kullanım sağlayacaktır.

Çantanın en geniş ve en çok eşyanın olduğu merkez kısmı, çocuğun bel bölgesi hizasına gelmelidir. Omuz ve bel askılarını bu şekilde ayarlamanız daha iyi olacaktır.

Çantanın bel destek pedi, çocuğun bel kıvrımını tam ve uygun bir şekilde doldurarak şekilde sarmalı.

Doğru Çanta Kullanımı Nasıl Olmalı?

Tek omuz ile taşınmamalıdır. Muhakkak 2 omuz ile taşınmalıdır. Çantada sivri uçlu isimler var ise çantanı sırt bölgesinden uzak yere yerleştirilmelidir. Çantasını bacak kaslarını kullanarak sırta yerleştirilmeli. Yürürken gövde öne eğilmemeli.


Diğer Konumuz Olan Magic Bag Çanta Konusuna da Göz Atabilirsiniz.

Dezenfektan El Temizleme Jeli

YAZAR HAKKINDA

Çiğdem Yıldız Çiğdem Yıldız Mobilya ve Mağaza Aksesuarları üzerine araştırmacı kişiliğe sahip meraklı Melahat Ablanız.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Okul Çantası

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Dezenfektan El Temizleme Jeli