Kalıcı Makyaj Uygulaması için Tavsiyeler

Kalıcı Makyaj Uygulaması için Tavsiyeler

Kalıcı Makyaj Uygulaması için Tavsiyeler. Kalıcı makyaj yöntemi günümüzde en çok kaşlarda uygulanmaktadır. Bayanlar arasında kalın kaş oldukça popüler olduğundan kalıcı makyaj yöntemi uygulanmaktadır.

Her bayan yüzünün sürekli bakımlı ve güzel görünmesini ister. Bazı bayanlar hayatın yoğun temposunda kendine zaman ayıramaz ve bu yüzden cildi soluk ve cansız görünür. Kalıcı makyaj uygulaması ile bu durumdan kurtulmak mümkündür. Bu uygulama yüzünün sürekli bakımlı ve güzel görünmesini isteyen bayanlar için değil ayrıca saçı seyrek olan kişiler içinde oldukça etkili bir uygulamadır.

Bu uygulama sayesinde 7/24 bakımlı ve makyajlı görünmek mümkündür. Yüz ve vücut için geliştirilmiş olan uygulamalardan mikro pigmentasyon yöntemi ile sağlığa zarar vermeyecek doğal ve mineral boyaların çeşitli iğneler yardımıyla deri yüzeyinin altına geçirilmesi işlemidir. Ayrıca bu uygulama ile kaşların, göz ve dudakların estetik açıdan güzel görünmesi sağlanır.

Kalıcı makyaj yöntemi günümüzde en çok kaşlarda uygulanmaktadır. Bayanlar arasında kalın kaş oldukça popüler olduğundan kalıcı makyaj yöntemi uygulanmaktadır.

Makyaj Ne Kadar Kalıcıdır?

Bir çok kişi uygulamanın ne kadar kalıcı olduğunu merak etmektedir. Bu uygulamanın aslında yarı kalıcı bir etkisi vardır. Belli bir süreden sonra uygulama sırasında kullanılan boya maddeleri zamanla hücrelerin yenilenmesi ile etkisini yitirir. Fakat bu durum uygulamadan uzun bir süre sonra gerçekleşmektedir. Yani kalıcı makyaj uygulamasını yaptırdıktan sonra uzun süre faydasın göreceksiniz.

Acı Seviyesi Ne Kadardır?

Acı seviyesi kişiden kişiye değişmektedir. Uygulamayı yaptıran kişiler genellikle hafif bir batma hissiyatı olduğunu söylemektedir. Fazla acı hissi belirdiği anda anestezik ürünler kullanılarak acı seviyesi azaltılır.

Kalıcı Makyaj Uygulaması

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Uygulama Sonrasında Yapılmaması Gerekenler

Uygulama bitiminden sonra işlem yapılan bölgeye 2 gün kadar bir sürede su ve herhangi sıvı bir ürün ile temas ettirilmemelidir. 1 hafta boyunca deniz ve havuz gibi yerlerden uzak durulmalıdır.

Uygulama yapıldığı bölgede bir süre sonra kabuklanma oluşacaktır. Bu durum belli bir süre sonra normale dönecektir.

Makyajın kalıcılığını koruyabilmesine yardımcı olmak için aşırı güneşli havalarda uygulamanın yapıldığı bölgeyi güneş gözlükleri ve çeşitli güneş kremleri yardımıyla korumanız oldukça etkili olacaktır.

Kalıcı Makyaj Sonrası İşlemler

Bu Uygulamayı Kimler Yaptırmamalı

Uygulamaya başlamadan önce cildin yapılacak işlemlere karşı alerjik olup olmadığı bilinmelidir. Bu yüzden uygulamayı  yaptıracak olan kişilerin alerji testi yaptırması önemli bir husustur. Ayrıca şeker hastası ve panik atan olan kişiler için oldukça sakıncalıdır.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Zeliha Deniz Zeliha Deniz Biliyorum Deniz kadar çoşkulu, bir kum tanesi kadar savurganım... Ama yine biliyorum ki avucunda işlenecek bir pırlanta kadar özelim!
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al