Kalıcı Beyaz Dişler için Öneriler

Kalıcı Beyaz Dişler için Öneriler

Bayanların en dikkat etmesi gereken noktalardan biri dişlerdir. Dişlerin beyaz olması, hatta inci gibi parlaması için dikkat etmeniz gereken önemli konuları ele alacağız. Kalıcı diş beyazlığı ve diş sağlığı için sizlere önerilerimiz… Daha önce yer verdiğimiz meyvelerden biri olan çilek dişler için mükemmel faydalı bir meyve olarak biliyor. Çileğin dişleri beyazlattığı sonucu da yapılan araştırmalar […]

Bayanların en dikkat etmesi gereken noktalardan biri dişlerdir. Dişlerin beyaz olması, hatta inci gibi parlaması için dikkat etmeniz gereken önemli konuları ele alacağız.

Kalıcı diş beyazlığı ve diş sağlığı için sizlere önerilerimiz…

Daha önce yer verdiğimiz meyvelerden biri olan çilek dişler için mükemmel faydalı bir meyve olarak biliyor. Çileğin dişleri beyazlattığı sonucu da yapılan araştırmalar arasında. İlave olarak fazla miktarda olmamak kaydıyla çileği çikolataya batırarak da yenilebilir.

Şaşırtıcı ama doğru olan bu meyveyi çikolata ile tüketmenizi öneriyoruz. Çünkü çikolata da antibakteriyel özellik taşıyor.

Kalsiyumun dişlere faydası yıllardır bilinen bir gerçek. Yemeklerden sonra ufak bir parça peynir yemenin diş minerallerini güçlendirdiğini ortaya koyan araştırmalar var. Peynirden hoşlanmıyorsanız bir miktar süt ve yoğurt da yemeklerden sonra tercih edebilirsiniz.

Elma, havuç, ayva gibi sert meyveleri doğramadan, kabuğuyla yiyin. Bu sert meyveler doğal diş fırçası gibidir. Dişe hiçbir zarar vermeden beyazlamasına yardımcı olur.

Kullanmanız gerekenler kadar kullanmamanız gerekenler de önemli. Limon ve sirkenin dişleri beyazlatmada kullanılması son derece yanlış.

Asitli olduklarından ikisi de dişlere büyük zarar verebilir.

Halk arasında yaygın olarak bilinen bir diş temizleyicisi: Karbonat. Uzun vadede ideal diş beyazlatıcısı olmasa da kısa vadeli olarak tercih edilebilecek bir beyazlatıcıdır.

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor