Kafein Tüketimi Vücutta Çatlak Yapıyor

Kafein Tüketimi Vücutta Çatlak Yapıyor

Kafein Tüketimi Vücutta Çatlak Yapıyor Çatlak oluşumunun en büyük düşmanlarından birisi de kafein ve asitli besinler tüketmektir. Aşırı alınan kafein ve asit vücutta çatlaklara neden olur. Bu nedenle kahve, kola, çikolata gibi besinlerin tüketiminde aşırıya kaçmamak sizin açınızdan faydalı olacaktır. Fazla miktarda tuz da dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Çünkü aşırı tuz tüketiminde vücutta su tutar […]

Kafein Tüketimi Vücutta Çatlak Yapıyor

Çatlak oluşumunun en büyük düşmanlarından birisi de kafein ve asitli besinler tüketmektir. Aşırı alınan kafein ve asit vücutta çatlaklara neden olur. Bu nedenle kahve, kola, çikolata gibi besinlerin tüketiminde aşırıya kaçmamak sizin açınızdan faydalı olacaktır. Fazla miktarda tuz da dikkat edilmesi gerekenler arasındadır.

Çünkü aşırı tuz tüketiminde vücutta su tutar ve ödeme neden olur. Cildiniz gerileceğinden çatlaklara sebep olabilir. Bu nedenle fazla kafein tüketimi ve tuz tüketimine dikkat etmek gerekir. Ani kilo artışları ve kilo verilmesi de vücudunuzda çatlaklara yol açar. Çatlakların oluşumu engellemek için yeterli, dengeli ve vitaminli beslenmelisiniz. A,B ve C vitaminleri içeren zengin besinleri tüketmelisiniz.

wallup.net

Kafein İçeren Gıdalar Nelerdir?

Doğadaki birçok bitkilerin yapısında doğal olarak yer almaktadır. Yediklerimizin ve içtiklerimizin birçoğunun içersinde kafein bulunuyor. Kan basıncını artırıp nabız atışını hızlandıran kafein stres hormonlarının fazlalaşmasına sebep olur. Kafein içeren gıdaların arasında kahve, kola, çikolata gibi birçok gıda yer alır. Vücudumuzda kafeinden oluşan çatlaklar aşırı tüketimde kendini gösterir. Her şeyin fazlası zarardır. Hep zararından bahsettik ama faydalı yönleri de bulunuyor.

Sağlığa faydalarından dolayı bir takım ilaçların içerisinde yer alıyor. Beynimizdeki kimyasalların azalmasını sağlayan kafein baş ağrılarının azalmasına da yardımcı olur. İçtikten 15 dakika sonra etkisini gösteren kafeinli, içecekler uykusuzluk problemini de giderir. Az ve dengeli tüketildiğinde sağlık açısından faydalıdır. Fakat çok tüketildiğinde vücudunuzda deformasyonlara sebep olur.

Vücut Çatlaklarına Ne İyi Gelir?

Hepimiz cildimize çok önem veririz. Zaman zaman cildimizde problemler oluşabilir. Bunlardan birisi de vücutta oluşan çatlaklardır. Çatlaklar karın, bacak, göbek, göğüs gibi bölgelerde görülür. Hızlı kilo alıp veren kişilerde sık rastlanır. Hamilelik döneminde de bu problemler ortaya çıkar. Vücuttaki çatlaklar kendini kırmızı, mor beyaz ince çizgiler halinde görülebilir.

Bunların tedavisinde bitkisel yağlar ve vitaminlerle destek verilir. Vücudunuzdaki çatlaklara iyi gelen ürünler arasında zeytinyağı yer alır. Doğal çözüm arayanlara bitkisel yağlarla masaj yapılması tavsiye edilir. Herkesin mutfağında yer alan zeytinyağı tamamen doğal ve katkısızdır. Cildinize ve bütçenize göre ürün seçmek tamamen sizin elinizdedir.

 

 

Dezenfektan El Temizleme Jeli

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Dezenfektan El Temizleme Jeli