Kadınların ‘Kaçırma’ Sorunu?

Kadınların ‘Kaçırma’ Sorunu?

Yapılan araştırmalara göre Kadını strese sokan ve bir özürmüş gibi görülen kaçırma probleminin aslında bir çok sebebi olabileceği açıklandı. Yapılan araştırmalarda çok doğum,fazla stres, yaş büyümesi, artan doğum sayısı, menopoz, sigara kullanmak, fazla kilo, kronik öksürük, kabızlık, şeker hastalığı başlıca faktörlerindendir, diye açıklama yapan Anadolu Sağlık Merkezi Üroloji Uzmanı Prof.Dr.Yalçın İlker aslında başlıca 3 sebep […]

Yapılan araştırmalara göre Kadını strese sokan ve bir özürmüş gibi görülen kaçırma probleminin aslında bir çok sebebi olabileceği açıklandı.

Yapılan araştırmalarda çok doğum,fazla stres, yaş büyümesi, artan doğum sayısı, menopoz, sigara kullanmak, fazla kilo, kronik öksürük, kabızlık, şeker hastalığı başlıca faktörlerindendir, diye açıklama yapan Anadolu Sağlık Merkezi Üroloji Uzmanı Prof.Dr.Yalçın İlker aslında başlıca 3 sebep vardır dedi ve sıraladı;
Stres tipi idrar kaçırma: Özellikle genç ve orta yaş kadınlarda yaşanan kaçırma,aniden ayağa kalkma, ağır paket kaldırma, ani hareket ıkınma, öksürme gibi, durumlarda idrar adalelerimizin toparlanmaması ve iyi çalışmamasından kaynaklanan kaçırmalar olarak tanımlanmıştır. İdrar kaçırmanın yaklaşık % 49 unda bu sebeptendir.

Sıkışma tipi idrar kaçırma: İdrar kesesi adelesinin aniden ve kontrolsüz olarak kasılmasından kaynaklanan sebepler den kaynaklıdır, yaklaşık %22 lik oranda bu sorundan dolayı problem yaşar ve genelde yaşlı kadınlarda görülür genelde, idrarın geldiğini fark eder ama tuvalete gidene kadar tutamazlar.

Karışık idrar kaçırma: Orta ve ileri yaş kadınlarda yasanan bu kaçırma türü ise , strese bağlı kaçırma ve sıkıştırma tipi kaçırma birlikte dir. Aslında hepsinin altta yatan farklı bir sebebinin de olabileceğini açıklayan Üroloji Uzmanı Prof.Dr.Yalçın İlker başka hastalıkların sinyallerini vere bileceğini de ekledi.

Beyin yada omur ilik timörü, şeker hastalığı, Parkinson hastalığı, idrarkesesi ve vajina arası delik, beyin tranvası gibi ciddi rahatsızlıkların da habercisi olabileceğini söylerken, idrar kaçıran kadınların bu konuyu ciddiye alarak bir üroloji doktoru ile görüşmesi gerektiğini söyledi.

Konu ile İlgili Merak Ettiğiniz Soruları Bizimle Yorum Bölümünden Paylaşabilirsiniz.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al