Kadınlarda Saç Dökülmesi

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Kadınlarda Saç Dökülmesi Her kadın yaşlandıkça cilt renginde açılma veya koyulaşmanın olabileceğini tahmin eder. Ancak kel bir yaşlılık dönemine hiçbir kadın tahmin dahi etmek istemez. Otuzlu yaşlarda başlayan ve menopozdan sonra hızlanan bazen ergenlik döneminde dahi başladığı görülen saç dökülmelerinin normal olup olmadığını anlamak için yazımızı okuyabilirsiniz. Kadınlarda saç dökülmesi neden meydana gelmektedir ve buna […]

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Her kadın yaşlandıkça cilt renginde açılma veya koyulaşmanın olabileceğini tahmin eder. Ancak kel bir yaşlılık dönemine hiçbir kadın tahmin dahi etmek istemez. Otuzlu yaşlarda başlayan ve menopozdan sonra hızlanan bazen ergenlik döneminde dahi başladığı görülen saç dökülmelerinin normal olup olmadığını anlamak için yazımızı okuyabilirsiniz. Kadınlarda saç dökülmesi neden meydana gelmektedir ve buna önlem alabilmek için ne yapmak gerekir sizler için hazırladık.

 

Saç dökülmesinin ne kadarı normal ne kadarı anormal algılanmalıdır? Bir günde saç telinin ne kadarı çok fazla olur genetik faktörlerin saç dökülmesine etkili olup olmadığı da gereken bir konudur. Kadınlarda saç dökülmesi genetik faktörler ile meydana gelebildiği gibi çevresel faktörlerle de ortaya çıkabilir. Anne ve babasını saç dökülmesi yoğun olarak görülen kadınlar aynı problemle karşı karşıya gelebilirler. Ancak kadınlarda kellik söz konusu olmaz. Çünkü kadınlarda saç dökülmesi belirli bir evrede ve belirli bölgelerde meydana gelir bir bölgede dökülme meydana geldiğinde diğer bölgede birleşme olacağından kellik durumu genellikle söz konusu haline gelmez. Ancak yine de bazı kadınlarda seyrek saçlı bir problem oluyorsa bunun için saç ekimi veya sprey kullanma yöntemleri de kalıcı çözümler sağlar.

Kadınlarda saç dökülmesi konusunda çevresel faktörler de oldukça güçlü bir şekilde karşımıza çıkıyor. Aşırı stresli yaşam, saçı sürekli aynı şekilde sıkı at kuyruğu ya da örgü şeklinde toplamak, saçınıza yanlış bakımı yöntemleri uygulamak, saç yıkanırken sert şampuanlar kullanmak, sürekli olarak saç derisinin havasız kalması, saç dökülmesinin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Yanlış beslenme şekli ve demir eksikliği de saç dökülmesinin kadınlarda en fazla ortaya çıkmasına neden olan unsurdur.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Kadınlarda saç dökülmesi engellemek için bazı doğum kontrol ilaçları ve hormon düzenleyici ilaçlar kullanılsa da bu ilaçların yan etkisi olabileceği düşünülerek dengeli ve düzenli beslenin saçlarınızın bakımını akşamınız ilaçsız tedavi yöntemleridir. Her şeyi yaptığınız halde saçlarınızda hala hızlı bir şekilde azalma meydana geliyorsa bir hekime danışarak saç tipinize ve şeklinize uygun bir şekilde saç dikimi veya diğer yöntemler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al