Kadınlar Bugün Siyah Giyinecek

Kadınlar Bugün Siyah Giyinecek

Kadınlar 20 Yaşında Mersinde, Vahşice Öldürülen Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan İçin ve Kadın Cinayetlerine Dur demek için Bugün Siyah Giyecek. Türkiye’nin 4 bir yanında suçsuz yere öldürülen, tecavüz edilen, şiddet gören kadınlar için Ülke gündemi Kadına Şiddete Dur demek için sesini yükseltmeye devam ediyor. Kadın Cinayetlerini Durduracağız sloganı ile harekete geçen Sosyal Sorumluluk Platformu, sosyal […]

Kadınlar 20 Yaşında Mersinde, Vahşice Öldürülen Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan İçin ve Kadın Cinayetlerine Dur demek için Bugün Siyah Giyecek.

Türkiye’nin 4 bir yanında suçsuz yere öldürülen, tecavüz edilen, şiddet gören kadınlar için Ülke gündemi Kadına Şiddete Dur demek için sesini yükseltmeye devam ediyor.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız sloganı ile harekete geçen Sosyal Sorumluluk Platformu, sosyal medya da #ÖzgecanİcinSiyahGiy  etiketi oluşturarak tüm sağ duyulu insanlara destek çağrısı yaptı.

6 Yıldır Kadın sitemizde yer verdiğimiz çizgide, Toplum ve Kadın, Kadının toplumda ki yeri ve en önemlisi Modern dünya da kadının yeri, kadına verilen değer gibi misyonun ne ifade ettiğini ve ne ifade etmesi gerektiğini anlatırken, toplumun bilinçlenmesi, özellikle “Anadolu insanı” gibi kavramların, medeniyet beşiği olmamıza rağmen bu anlayışa tekrar sahip olmamız için harekete geçmemiz gerektiğini tekrar tekrar vurgulamaktayız.

Tek Çözüm Yolu;
Toplumu Doğru Bilinçlendirmek!

 

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

özgecan aslan cinayet

Peki bunca söylemlere ve eylemlere rağmen Kadına Şiddet Neden Durdurulamıyor?

 

Toplum olarak “Artık Yeter!” diye ses verdiğimiz son damla Özgecan Aslan oldu. Sosyal Medya Bu tür cinayetler için İdam Geri Gelsin! diye ses getirirken, bir çok uzmanlar bunun gerekliliğini ortaya koyuyor.

İnsanlık dışı bir vahşetle tüyleri diken diken eden olay, tüm toplumu  ayağa kaldırdı.

Peki yapılması gereken Ne?

16 Şubat 2015 tarihinde tüm kadınların siyah giymesi ne kadar yeterli olacak? Yetkililer bu tür olaylar karşısında ne yapıyor? Nasıl bir adım atıyor? Caydırıcı çözümler ve hukuksal yaklaşımlar olayları durdurmaya yetiyor mu?

Bu ve buna benzer konulara kadin.info sitemizde editor olarak daha fazla yer verecek nasıl bir çözüm gelmesi gerektiğini sizler için kaleme alacağız.

Sizde düşüncelerinizi konu altında bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

 

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Yusuf Ziya USLU Yusuf Ziya USLU Kadın ve kadına dair tüm değerleri kaleme alarak bu siteye yansıttığımız ve güzelliklerle taçlandırdığımız kısacık hayatın bir kenarından tutmak ne hoş..
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al