İstanbul’un En Güzel 5 Noktası

İstanbul’un En Güzel 5 Noktası

İstanbul’un En Güzel 5 Noktası Muhteşem boğaz manzarasıyla, güçlü tarihiyle, tüm olanaklarıyla vazgeçilmez bir şehir olan İstanbul, gezmeye, görmeye değer yerlerin başında gelmektedir. Gerek gezip görmek gerekse fotoğraf çekmek için İstanbul’un en güzel 5 noktasını sizler için derledik. İstanbul, müthiş bir tarihe sahip olan bir deniz şehridir. Tüm güzellikleri bir arada bulundurması İstanbul’u vazgeçilmez yapan […]

İstanbul’un En Güzel 5 Noktası

Muhteşem boğaz manzarasıyla, güçlü tarihiyle, tüm olanaklarıyla vazgeçilmez bir şehir olan İstanbul, gezmeye, görmeye değer yerlerin başında gelmektedir. Gerek gezip görmek gerekse fotoğraf çekmek için İstanbul’un en güzel 5 noktasını sizler için derledik.

İstanbul, müthiş bir tarihe sahip olan bir deniz şehridir. Tüm güzellikleri bir arada bulundurması İstanbul’u vazgeçilmez yapan özelliklerindendir. Aşağıda İstanbul’un en güzel 5 noktası paylaşılmıştır.

  1. Topkapı Sarayı – Gülhane Parkı

Topkapı Sarayı, ününü dünyaya salmış, en görkemli yapılardan biridir. Bu saray, Osmanlı İmparatorluğu’nun 400 yılına şahitlik etmiştir. Müthiş bir İstanbul manzarasına sahip olan Topkapı Sarayı, herkesin görmesi gereken, tarihi, sanatı, geçmişi, manzarayı ve kültürü içerisinde barındıran etkileyici bir yerdir.

Gülhane Parkı ise Topkapı Sarayı’nın has bahçesinde yer alan, oldukça etkileyici manzaraya sahip bir parktır. Parktaki en yüksek tepesinden Kız Kulesi, Galata, Haliç ve Anadolu Yakası’nı barındıran harika bir manzaraya bakmak mümkündür. Gülhane Parkı’nda denize, martılara, gemilere ve Galata’ya karşı bir çay içmek, kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik olacaktır.

  1. Galata Kulesi – Galata Köprüsü

Tüm İstanbul’u izleme imkanı sunan Galata Kulesi, enfes bir manzaraya sahiptir. Beyoğlu’nun simgesi haline gelen Galata Kulesi, İstanbul siluetindeki en etkileyici ve en özgün yapılardan bir tanesidir. Kulenin en üst katından İstanbul manzarasını 360 derece görmek mümkün olmaktadır.

  1. Süleymaniye

Etkileyici bir deniz manzarasına sahip olan Süleymaniye, tarihiyle de dikkati çekiyor. Süleymaniye Camii, mutlaka görülmesi gereken yapılar arasında yer almaktadır. Bu camiinin arka tarafından Galata Kulesi, Haliç, Ayasofya ve Kız Kulesi harika bir manzara sunmaktadır.

  1. Büyük Valide Han

Büyük Valide Han, Eminönü’nde Mercan’da yer almaktadır. Hem şehrin tam merkezinde oluşu hem de eşsiz manzaraya sahip olması nedeniyle oldukça ilgi görmektedir. Bu bölge, İstanbul’da şehir manzarasını izlemek için en uygun bölgelerden biridir.

  1. Ortaköy Sahili

Ortaköy sahili, İstanbul’un en etkileyici manzarasına sahip olan noktalardan biridir. Hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çeken Ortaköy sahili, iskelede kumpir yemenin zevkini yaşatıyor. Özellikle gün batımından sonra şehrin ışıklarıyla Ortaköy Camii’ni ve Boğazı izlemek müthiş bir deneyim olacaktır.

Dezenfektan El Temizleme Jeli

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Dezenfektan El Temizleme Jeli