İştah Kesen Yiyecekler Nelerdir?

İştah Kesen Yiyecekler Nelerdir?

İştah Kesen Yiyecekler Nelerdir? Son yıllarda söylenen Lifli yiyecekler kilo vermenize yardımcı olmakta. Diyet uygulanırken sürekli yemek yeme isteğini durdurmak zordur. Fakat sağlıklı ve uzun süre tok tutan besinleri tüketmek verdiğimiz mücadeleyi kazanmamıza yardım eder. Bu süreçte sağlıklı, ölçülü yeme ile beslenme düzenini de oturtmamızı sağlar. Uzun süre aç kalmak, yemek yememek ise sıkça yapılan […]

İştah Kesen Yiyecekler Nelerdir? Son yıllarda söylenen Lifli yiyecekler kilo vermenize yardımcı olmakta. Diyet uygulanırken sürekli yemek yeme isteğini durdurmak zordur. Fakat sağlıklı ve uzun süre tok tutan besinleri tüketmek verdiğimiz mücadeleyi kazanmamıza yardım eder. Bu süreçte sağlıklı, ölçülü yeme ile beslenme düzenini de oturtmamızı sağlar. Uzun süre aç kalmak, yemek yememek ise sıkça yapılan hatalardandır.

Açlık insanların dayanacağı bir dürtü değildir ve uzun saat yemek yememe diyet öncesinden çok daha fazla yiyecek tüketilmesine neden olabilir. Aç insan sinirli, gergin, stresli ve mutsuz olur. Bu yüzden sağlıklı tok tutan besinler tüketmek kişinin diyetinin devamını sağlar ve kendine olan güvenini pekiştirir.

Diyet programlarının başında yer alan yeşil çay iştahı keser ve antioksidan görevi görür. Ödemleri vücuttan atmaya yardımcı olurken metabolizmayı hızlandırır. Bölgesel zayıflarken özellikle göbek kısmındaki yağların erimesini sağlar. Günlük 2 fincan yeşil çay önerilse de gün içerisinde iki fincandan fazla tüketilmemelidir.  Ölçülülük diyetin başlıca yardımcısıdır.  Tadı hoş gelmiyorsa içerisine sevilen baharat atılarak içilebilir. (tarçın gibi)

Badem mineral, vitamin bakımından en zengin kuruyemişlerden biridir. Diyet uygulanırken çoğu zaman ara öğün olarak kullanılır ve fazla yemek yemeyi önler. Badem aynı zamanda kalp sağlığını da korur. İçerisinde omega 3 barındıran faydalı yağları bulundurur ve vücuda alınması gereken faydalı yağların alınmasını sağlar. Miktarına dikkat etmekte fayda vardır. Yulaf ezmesi, meyveler ile birlikte tüketilebilir. Bu sayede metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar.

Lif ve vitamin açısından zengin olan portakal tok tutan faydalı meyvelerdendir. Portakal aynı zamanda içerisindeki C vitamininden dolayı solunum hastalıklarına da çok iyi gelmektedir. Portakal ağacının yapraklarından çay elde edilir ve bu çay tok tutarak diyetinizin devamının sağlanmasına yardımcı olur. Özellikle spor yapıldığı zamanlarda tüketmek kaybedilen vitamin ve minerallerin tekrar alımını sağlar.

Şeker hastalığına ve metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlayan, doğada bulunan tarçın hem içeceklere eklenebilir hem de tek başına tüketilebilir. Tarçın uzun süre tok kalınmasını sağlar. Ayrıca tarçın aromaları ile yiyeceklerin yanında tüketilebilir.

Salata tüketmek hem daha sağlıklı kilo verimine yardımcı olur hem de uzun süre tok kalınmasını sağlar. Lif içerikli, bol vitamin ve su bulunan yiyeceklerden yapılan salatalar yemek esnasında çabuk doymanızı sağlar. Kabızlığı önleyerek sindirim sistemini düzenler. Faydalı olan dereotu, kırmızıbiber, tere, lahana çeşitleri ekleyerek salatanızı zenginleştirebilirsiniz.

Ara öğün olarak yoğurt tüketimi yemekte aşırılığı önler. İçerisindeki kalsiyum sayesinde zayıflamaya yardımcı olur. Yoğurdun tok tutmasının sebebi ise içerisinde bol miktarda protein bulunmasıdır. Sağlıklı ve hızlı kilo verme hedefiniz varsa kalsiyum yönünden zengin besinler tüketmelisiniz. (süt, yoğurt, peynir gibi)

Tok tutan en faydalı besinlerden olan yumurta protein kaynağıdır ve uzun saatler acıkmadan durmanıza yardımcı olur. Kahvaltılarda tüketilen yumurta günün verimli geçmesini sağlar. Menemen, sebzeli omletler ile çeşitlendirilip tüketilebilir.  Sebzeli ve baharatlı omletler metabolizmayı hızlandırır ve sindirim sistemlerini düzenler.

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor