İşinizde Lider Olmanın Altın Kuralları

İşinizde Lider Olmanın Altın Kuralları

İş Hayatında Liderlik = Patronluk algısı her ne kadar yaygın ve geniş bir perspektifte ele alınmış olsa da aslında durum hiçte böyle değildir. Gerçek bir lider; İşi Yöneten kişidir. Mevcut problemleri hızlı bir şekilde çözüme ulaştıran, ekip ruhu bilinci taşıyan ve ekip kurabilen, ekibi yönlendiren ve sonuç olarak iş sürecinde ki çalışma akışını başarılı bir […]

İş Hayatında Liderlik = Patronluk algısı her ne kadar yaygın ve geniş bir perspektifte ele alınmış olsa da aslında durum hiçte böyle değildir. Gerçek bir lider; İşi Yöneten kişidir. Mevcut problemleri hızlı bir şekilde çözüme ulaştıran, ekip ruhu bilinci taşıyan ve ekip kurabilen, ekibi yönlendiren ve sonuç olarak iş sürecinde ki çalışma akışını başarılı bir şekilde sürdüren kişidir.

Liderlik, Sağlam bir duruştur. İşi her konuda yönetebilmeyi başarır. İş sürecinde yaptığı hataları ya da eksiklikleri kabul eder ancak yardımcılarına kabul ettirmez. Çözüm odaklıdır.

Liderlik, Prensip sahibi olma şartı taşır. Prensipleri olmayan ya da prensiplerine sahip olmayan kişide asla Liderlik vasfı olmaz. İş ilişkileri ve iletişim noktasında tavizler meydana gelse de Lider, tavizleri kendi kontrolünde kullanır ve suistimali engeller.

Lider, işi asla hafife almaz, aksatmaz. İş Planını ve zamanı kontrol etmeyi iyi bilir. Sorumlu olduğu firmaya – işe karşı katma değeri yüksek tutmak ve Kârlılık noktasında çıtayı her zaman yükseltmeyi hedefler. İşten nasıl bir sonuç çıkacağını ve beklentilerini çok iyi analiz etmiştir ve bilmektedir.

Sorumlu olduğu ekibin ne istediğini, çalışanların hakkını korur. Bu noktada Liderlik vasıfları kolay olmamakla birlikte, akıcı yönleri ağır, doğru ve kararlı kişilerin sahip olduğu değerlerle ölçülmektedir. Patronluk ile karıştırılmamalıdır. Patronluk iş/iş yerinin sahibi konumundadır sadece.

liderlik-lider-olmak

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

“Bu yazı Adonis tarafından oluşturulmuş ve Editör tarafından kaleme alınarak hazırlanmıştır. “

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Yusuf Ziya USLU Yusuf Ziya USLU Kadın ve kadına dair tüm değerleri kaleme alarak bu siteye yansıttığımız ve güzelliklerle taçlandırdığımız kısacık hayatın bir kenarından tutmak ne hoş..
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. birgün birilerine karşı rest çemek ve meydanokumak zorunda kalıcaksın! asla geri adım atıp duruşunu değiştirme neye malolursa olsun.karşındaki senin gözlerinde korkusuzluğu gördükce pes edecektir

  2. korkma, pesetme, herkesle insanca ve candan ilişkin olsun,birsürü zorlukla hatta dayanılmaz zordurumlar yaşicaksın yalnız kal sesizce kimseye görünmeden ağla ve yuru umudunu yitirme başkabi yol dene kabukkenme

  3. patronluğun ve liderligin bana göre ana kuralı korkmamak ve pesetmemek sonrası zorluklara dayanabilmek vesonrasıda insan ilişkileri yani saglam karekterli olmak

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al