İş Hayatı Mobil Cihazlarla Şekillenecek

İş Hayatı Mobil Cihazlarla Şekillenecek

Hızla gelişen iş dünyası gelişen teknolojiye ayak uydurmanın başarılarına hız kesmeden devam ediyor. SAP Türkiye 2012 Teknoloji Zirvesi ile iş dünyasının gelişimi ve bu kapsamda Mobil cihazların önemi ile ilgili çarpıcı bilgilere yer verdi. Bir çok sektörden ülkenin önde gelen şirketlerinin yöneticileri, teknoloji uzmanları ve strateji önderlerinin katıldığı toplantı  bir çok iş alanında hız, esneklik ve rekabet […]

Hızla gelişen iş dünyası gelişen teknolojiye ayak uydurmanın başarılarına hız kesmeden devam ediyor. SAP Türkiye 2012 Teknoloji Zirvesi ile iş dünyasının gelişimi ve bu kapsamda Mobil cihazların önemi ile ilgili çarpıcı bilgilere yer verdi.

Bir çok sektörden ülkenin önde gelen şirketlerinin yöneticileri, teknoloji uzmanları ve strateji önderlerinin katıldığı toplantı  bir çok iş alanında hız, esneklik ve rekabet avantajları ile bir çağ aça bilen HANA  geleceğin mobil çözümlerini bir arada topladı. İş süreçlerini daha hızlandırmak isteyen 500 ‘ü aşan bir katılımcı kitlesine 3 salonda verdiği 21 farklı sunumla yeni çağın teknolojisini kullanarak daha süper ve  güçlü iş modellerini gerçekleştirmenin yollarını gösterdi.

Sponsorluğunu Fujitsu & NetApp’ın platin in üstlendiği Forum da SAP HANA ve mobil çözümleriyle yapılan interaktif demolar düşüne bileceğiniz tüm iş süreçleri için güçlü ve hızlı çözümler sunmasıyla katılımcıların hayal sınırlarını yükseltti.

SAP Global Mobil Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Chris McClain,  Açılış konuşmasında mobil cihazların dizüstü ve masaüstü bilgisayar sayısını çoktan geçtiğini vurgulayan Chris McClain sözlerine şöyle devam etti: “IDC’ye göre 2013 yılına kadar dünya çapında 1,19 milyar çalışan mobil teknoloji kullanıyor olacak.

Yani çalışanların neredeyse %35’i çok yakında işlerini sadece mobil cihazlar üzerinden yürütmeye başlayacak. Artık gün geçtikçe daha çok çalışan, kurumsal bilgi ve sistemlerine kendi seçtikleri cihazlarla erişmeyi talep ediyor. Bu noktada SAP mobil kullanıcılarına istedikleri yerden, istedikleri zamanda, istedikleri cihazla iş süreçlerine güvenli şekilde erişebilmeleri için uçtan uca mobil çözümler sunuyor.

Bunun bir de müşteri ilişkileri yönetimi tarafı var ki, gerek sunulan hizmetin mobil alana kaydırılması ihtiyacı, gerek bu mobil kaynaklardan gelen devasa veri yükünün kurumlara getirdiği zorunluluklar, kurumları bunlarla başa çıkmalarını sağlayacak çözüm arayışlarına yönlendiriyor.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

“Biz SAP olarak sunduğumuz esnek, yenilikçi ve benzersiz teknolojilerle kurumların bu kaos ortamını avantaja dönüştürmesine ve rekabette öne geçmesine destek oluyoruz.”

SAP’nin şu an 200 olan mobil uygulama sayısının yıl sonuna kadar 1000’e ulaştırılmasının hedeflendiğini belirten Chris McClain, yaptığı sunumda mobil uygulamaların sektörler özelinde kullanımına yönelik ilgi çekici demolara yer verdi.

Şirketiniz ve işleriniz ne kadar büyükse başa çıkmak zorunda olduğunuz verilerde okadar büyük olacaktır.2013 te çalışanların %35’i işlerini mobil cihazlarla gerçekleştirecektir.

Konuşmasında dünyadan somut örneklere de yer veren Chris McClain, ABD’li bir perakende devinin her saat bir milyondan fazla müşteriye hizmet vermesi sonucu oluşan dijital verilerin toplandığı veri tabanının büyüklüğünün 2,5 petabyte’ın (2,5 milyar megabyte) üzerinde, yani Amerikan Ulusal Kütüphanesi’ndeki tüm kitapların toplamının 167 katı büyüklüğünde olduğunu söyledi.

McClain, “Bu veri yığınının içerisinden anlamlı, şirket için önemli ve doğru kararları alabilmek için kullanılacak bilgiyi çıkartabilmek her geçen gün çok daha zor bir hale geliyor.

SAP, bu noktada alışılmış teknolojileri bir kenara bırakarak, yenilikçi bellek-içi teknolojilerinin kullanılmasıyla şirketlerin rekabetçi avantaj kazanabilecekleri bir platform sunuyor. SAP HANA, şirketlere rekabette avantajlı duruma geçme imkanı sağlıyor.” dedi.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Yusuf Ziya USLU Yusuf Ziya USLU Kadın ve kadına dair tüm değerleri kaleme alarak bu siteye yansıttığımız ve güzelliklerle taçlandırdığımız kısacık hayatın bir kenarından tutmak ne hoş..
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al