iPhone 6 ne zaman çıkacak? Teknik özellikleri ve fiyatı nedir?

iPhone 6 ne zaman çıkacak? Teknik özellikleri ve fiyatı nedir?

Beklenen Tarih geldi. iPhone 6 2 farklı segment ile tanıtımı yapılarak Türkiye’ye geliş tarihi 15 Eylül olarak saptanmıştır. Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus olarak 2 farklı model ile piyasaya tanıtılan bu harika ürün Amerika da şimdiden satış rekorları kırmaya hazırlanıyor. Apple’ın merakla beklenen akıllı telefonu iPhone 6 bazı kişiler tarafından daha fazla beklenemiyor. […]

Beklenen Tarih geldi. iPhone 6 2 farklı segment ile tanıtımı yapılarak Türkiye’ye geliş tarihi 15 Eylül olarak saptanmıştır.

Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus olarak 2 farklı model ile piyasaya tanıtılan bu harika ürün Amerika da şimdiden satış rekorları kırmaya hazırlanıyor.

Apple’ın merakla beklenen akıllı telefonu iPhone 6 bazı kişiler tarafından daha fazla beklenemiyor. Henüz tanıtılmamış olan cihaz bazı sitelerde ön siparişe açıldı. Çin’in ünlü online satış siteleri Alibaba ve Taobao’da bazı satıcılar şimdiden ilan vermeye bile başladı.

Bu zamana kadar sızdırılan maket ve prototiplerin görüntülerine göre ya da kendi tasarladıkları konseptler ile ön sipariş toplayan satıcılar iPhone 6’yı çıktığı gibi alan kişiye ulaştırmak için bir de koşul öne sürüyorlar.

Ortalama 80 dolar değerinde bir depozit isteyen satıcılar iPhone 6’yı 1500 dolara (3160 TL) yakın fiyatlardan satıyorlar.

Ülkemizdeki akıllı telefon fiyatlarını düşündüğümüz zaman 3160 TL size o kadar yüksek gelmemiş olabilir ancak iPhone 5S’nin Amerika Birleşik Devletleri ‘nde 650 dolardan yani 1369 TL’den satıldığını düşündüğümüzde Çinli satıcıların tanıtılmayan telefonu 3 katı fiyattan satmaya çalıştıklarının farkına varıyoruz.

iPhone 6 iOS 8 ile Yeni bir fark oluşturuyor.

iphone 6 hakkında bilgiler

 

 

Satıcılardan birisi yaptığı işi biraz daha profesyonel göstermek için Apple’ın sitesinin çok benzerini hazırlayarak içerisine iPhone 6 konsept görüntülerini yerleştirmiş.

Apple’ın eylülde beklenen yeni telefonu iPhone 6’nın arka yüzündeki Apple logosu ışıklı olacak!

Gün geçmiyor ki bir iPhone 6 sızıntısıyla daha karşılaşmayalım. Apple’ın tanıtmaya hazırlandığı ve muhtemelen yine sonbahar aylarında karşımıza çıkacak olan iPhone 6, bu defa çok farklı bir şekilde sızdı. Görünüşe göre iPhone 6 da meşhur Apple logosu “ışıklanacak”.

Bilindiği gibi iPhone’larda herhangi bir bildirim ışığı mevut değil. Ancak son gelen haberlere göre iPhone 6 ile bu değişecek gibi. Şu sıralar iPhone 6’nın arkasındaki yüzeyde yer alacak olan Apple logosunun, tıpkı Macbook’larda olduğu gibi ışıklandırmalı bir yapıya bürüneceği konuşuluyor. Sızan fotoğrafta da görüldüğü gibi arka kapaktaki Apple logosunun bulunduğu kısmında plastik olması muhtemel.

 

Elbette bu şimdilik bir söylenti, böylesi bir değişimle karşılaşıp karşılaşmayacağımızı iPhone 6’yı yakından gördüğümüzde söyleyebileceğiz. Ancak yine de bu söylenti heyecan yaratmıyor değil. Kimi Apple fanları iPhone’ların değişimine çok mesafeli dursa da kimi kullanıcılar için bu tür yenilikler rakipler arasında fark yaratan önemli etkenler. Bekleyip göreceğiz…

YAZAR HAKKINDA

Merve akyel Merve akyel Özgür harflerin dokunduğu kalemle yazmak, değer katmaktır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor