İkinci El Elbisenin Orjinalliği Nasıl Anlaşılır?

İkinci El Elbisenin Orjinalliği Nasıl Anlaşılır?

İkinci El Elbise, Ayakkabı ve Giyim Aksesuar ürünlerinde alım satım yaparken dikkat edilmesi gereken noktaları kadın sitemizde sizler için yer verdik.

Herkes en güzel ve en kaliteli kıyafetleri giymek ister. Ancak en güzel ve orjinal kıyafetin fiyatları her zaman bütçeye yetmeyebilir. Bu durumda ikinci el elbise satan yerlerden bütçeye daha uygun kıyafetler alınabilir. Bu makalemizde ikinci el elbise alırken aldığınız elbisenin orjinal olup olmadığının nasıl anlaşılacağı hakkında 10 maddeyi sizler için derledik.

ikinci el elbise orjinal nasıl anlaşılır

İkinci El Elbisenin Orjinalliği Nasıl Anlaşılır?

1- Kumaşı Sıkıştırın

Kumaşı elinize alın ve sıkıştırın. Bıraktıktan sonra kumaş buruşuk bir kağıt gibi görünüyorsa bu kıyafet kaliteli bir kıyafet değildir.

2- Fermuarları Belli Olan Kıyafetlerden Kaçının

Genellikle fermuarları gizlenmiş kıyafetler almanız tavsiye edilir. Bu tür kıyafetler en güvenilir ve uzun ömürlü olanlardır. Plastik şeklindeki fermuarlardan kaçının. Bu fermuarlar elbisenin ne kadar kalitesiz olduğunu gösterir.

3- Kumaşı  Elinizle Çekerek Genişletin

Kaliteli bir ürün her zaman şeklini alır. Kıyafetin esnek parçasını çekin. Kumaş şeklini bozarsa bilinki elinizdeki kıyafet oldukça ucuz ve kalitesiz bir kumaştan yapılmış.

4- Etiketlere Dikkat!

Yün ve pamuk gibi doğal kumaşlar diğer kumaşlara göre daha sağlamdır. Bununla birlikte %100 pamuk yıkanmasının ardından daralabilir. Bu sebeple yapay kumaşlar ile yapılmış kıyafetler seçmek daha doğru bir karar olacaktır. Bu kıyafetler daha uzun ömürülü olacaktır.

5- Fermuar Uzunluğunun Eşit Olduğuna Emin Olun

Elbise, etek veya diğer kıyafetlerde bulunan kıyafetlerdeki fermuarlar aynı uzunlukta ve renkte olmalıdır.

6- Kenar Dikimlerinin Geniş Olmasına Dikkat Edin

Pantolon ve eteklerin 4 cm genişliğinde kenarları olmalıdır. Eğer olması gerekenden daha azsa bu basitçe özenilmeden dikildiği anlamına gelir. Yani bu kıyafet kalitesiz bir kıyafet demektir.

7- Boşlukları Görmek İçin Dikişleri Sıkıca Çekin

Kaliteli bir ürün her zaman yoğun ve kalın dikişlerle dikilir. Dikiş olan yerleri çektiğinizde dikişlerin arasında boşluk oluşuyorsa bu kıyafet oldukça kalitesiz demektir.

8- Kıvrımlardaki Renklere Dikkat

Kol ve kayış gibi parçalardaki renklerin soluk olmamasına dikkat edin. Eğer renkler farklıysa ürün kalitesiz demektir. Parçanın bir kısmı geri kalanından daha açık ve koyu görünüyorsa da aynı durum geçerlidir. Bu tür renkler bir kaç yıkamadan sonra git gide daha solacaktır.

9- Düğmeleri ve İliklere Dikkat

Kalitesiz ürünlerde genellikle küçük ayrıntılara dikkat edilmez. Eğer siz kaliteli bir kıyafet almak istiyorsanız düğmeleri ve ilikleri kontrol edin. İpliklerin belli olmamasına dikkat edin. Ayrıca deliklerin de eşit olmasına dikkat edin.

10- Dikişler ve İpler Eşit Olmalı

Kumaş desenlerini ve iplerin renklerinin aynı olmasına dikkat edin. Farklıysa ürün özenilerek dikilmemiş kalitesiz bir ürün demektir.

rus merhemi sipariş ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Flawless Brows Yüz Kaş Alma Epilasyon Aleti

Sponsor