Horlama ve Horlamayı Engelleyen Çözümler

Horlama ve Horlamayı Engelleyen Çözümler

Horlama ve Horlamayı Engelleyen Çözümler Nelerdir? Horlamanın Önüne Geçmek İçin Öneriler ve Tavsiyeler. Kadın Blog sayfamızda sizler için yer veriyoruz.

Rahatsız Edici Bir Durum Horlamak

Horlama; kişinin gece uyurken nefes alıp vermesi ile ortaya çıkan titreşimler bütünüdür. Kişinin nefes alıp verirken burun kanallarında ki darlık titreşime neden olur. Bu titreşimler de dışarıya rahatsız edici bir ses olarak yansır. Nefes alırken havanın daralan kanallardan geçmesi horlamayı artırır. Dikkat edilmediği sürece horlama kesilmez ve gürültülü, rahatsız edici sesler çıkmaya devam eder. Genellikle kilo problemi olanlarda horlama daha yaygın görülür.

Horlamanın Önüne Geçmek İçin Öneriler

Horlama durumu kişinin kendinden çok yanındakilere rahatsızlık veren bir durumdur. Uyuyan kişi horladığında nefes alıp verme durumunda zorlanma yoksa kendisine rahatsızlık vermez ve uykusuna devam eder. Ama yanında ki kişiler genellikle horlamadan dolayı çıkan sesten rahatsızlık duyar. Bazı pratik bilgiler ile horlamanın önüne geçilebilir.

  • Yatmadan önce içki içmekten ve ağır yemekler tüketmekten kaçının. Bu iki durum kişinin boğaz kaslarının yumuşamasına neden olur. Bu durumda horlamayı tetikler.
  • Spor yapmakta horlamanın önüne geçen durumlardandır. Kilo problemi horlamayı tetikler ve en önemli nedenlerindendir. Bu yüzden spor ve egzersiz yapmaya özen gösterin.
  • Sırt üstü yatmak horlamayı artırır. Bu yüzden yatış şekillerinizi değiştirin. Yan ve yüzüstü yatış pozisyonları horlamayı en aza indiren uyuma şekilleridir.
  • Yatak odanızın temiz hava almasına dikkat edin. Tozlu ve havasız odalar da yatmak burun kanallarını kurutur. Bu da horlamaya neden olur. Gün içerisinde yatak odanızı bol bol havalandırın ve nemli tutmaya çalışın. Bu sayede horlamanız azalacaktır.
  • Sigara burun ve geniz içerisinde kuruluğa neden olur. Horlamayı tetikleyen bu önemli faktör yüzünden sigarayı bırakmalısınız.
  • Bol su tüketin. Kilo vermeye de çok yardımcı olan bol su içmek horlamanın da önüne geçilmesini sağlar.
  • Burnunuzun açık olmasına ve tıkalı kalmamasına dikkat edin. Naneli buhar banyoları burun tıkanıklığını açmak için çok faydalıdır.
Horlamanın önüne geçmek için bu önerilere dikkat
Horlamanın önüne geçmek için bu önerilere dikkat

Horlamadan dolayı kişi gece uyurken çok fazla güç sarf edebilir. Gündüz uyandığında ise hafif yorgunluk hissedebilir. Horlamanın önüne geçmek için en basit iki kural; kilo vermek ve sigara, alkolden uzak durmaktır.

rus merhemi sipariş ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Flawless Brows Yüz Kaş Alma Epilasyon Aleti

Sponsor