Hızlı Şekilde Göbek Eritmenin En Etkili 14 Basit Yolu

Hızlı Şekilde Göbek Eritmenin En Etkili 14 Basit Yolu

Zayıflama noktasında en çok zorlandığımız kısım göbek bölgesidir. Ancak Göbek Eritme sizlere basit yollarını 14 maddede paylaşarak pratik ve hızlı şekilde hayatınızdan göbeğin çıkmasına yardımcı olacağımız konulara yer vereceğiz. 14 Maddede En Kolay Göbek Eritme Yöntemleri Onedio sosyal paylaşım sitesinde yer verilen konuda, göbek sorununun çözümü için pratik egzersiz ve beslenme ile ilgili 14 maddede […]

Zayıflama noktasında en çok zorlandığımız kısım göbek bölgesidir. Ancak Göbek Eritme sizlere basit yollarını 14 maddede paylaşarak pratik ve hızlı şekilde hayatınızdan göbeğin çıkmasına yardımcı olacağımız konulara yer vereceğiz.

14 Maddede En Kolay Göbek Eritme Yöntemleri

Onedio sosyal paylaşım sitesinde yer verilen konuda, göbek sorununun çözümü için pratik egzersiz ve beslenme ile ilgili 14 maddede açıklıyor.

1. Alkol tüketimini azaltın, hatta mümkünse tamamen kesin.

alkol-tuketimiAlkol vücutta şekeredönüşür ve fazla şeker depolanmaya başlar. Özellikle bira bu konuda oldukça başarılıdır. Bu yüzden göbeğinize bye bye demek istiyorsanız önce alkolü bırakmalısınız.

2. Düzenli olarak açık havada koşu yapın ya da fitness salonunda cardio çalışın.

Eğer dışarıda koşu yapabilecek bir alanınız varsa çok şanslısınız. Yok eğer büyük şehirde adım atacak yer bulamayanlardansanız evinize yakın bir spor salonunda cardio egzersizleri de yapabilirsiniz.

3. Evde mayışmak yerine salonda mekik çekin.

mekik-cekmekGayet masrafsız değil mi? Önemli olan o tembelliği aşabilmek. Yalnız hatırlatalım, tek başına mekik hiçbir işe yaramaz. Beslenmenizi ve diğer alışkanlıklarınızı da değiştirmeniz lazım.

4. Yürüyen merdivenleri kullanmak yerine normal merdivenlerden inip çıkın.

Şehir hayatı hepimizi tembelleştirmek üzerine kurulmuş donanımlara sahip. Bu ufak değişiklik bile siz farkında olmadan vücudunuzun hoşuna gidecektir.

5. Yakın yerlere gitmek için taksi ve otobüs kullanmayın ve daha erken yola çıkın.

Böylece yol parası masrafınız da azalır. Bir süre sonra kendiliğinizden bu yürüyüş alışkanlığını kazanmış olacaksınız zaten.

6. Ağır akşam yemeklerinden kaçının ve bol lifli sebzeleri tercih edin.

Sebzelerin içinde bol miktarda lif ve mineral bulunur. Bu sayede midenizde tokluk hissi oluşur ve sağlıklı beslenirsiniz. Böylelikle vücudunuz depoladığınız yağları yakmaya başlar.

7. Ev işi yaparken bir yandan da egzersiz yaptığınızı unutmayın.

Çoğu kişi için ev işi yapmak yorucu bir angaryadır. Ancak bunu bir çile haline getirmeden, egzersiz yaptığınızı da düşünerek bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.

8. Şeker ihtiyacınızı mevsime göre çıkan meyvelerden karşılayın.

Şekerden kaçınmak bu işin en önemli kurallarından bir tanesi. Doğru öğün saatlerinde alacağınız bir porsiyon meyve, sizin şeker hasretinizi dindirecektir.

9. Karnınıza her gün basit bir masaj uygulayın.

Masaj, karın bölgesini eritmek için en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Masaj kremiyle karnınızı ovalayın. Bu uygulama, karın bölgesindeki yağın giderilmesi için etkilidir. Kan dolaşımınız hızlandığı için fazla suyu da bu sayede vücudunuzdan atabilirsiniz.

10. Oturduğunuz yerde karın kaslarınızı çalıştırın.

Karnınızdaki kasları çalıştırmak için nefes alın, biraz bekleyin ve geri bırakın. Bu hareketi birkaç kere üst üste yaparsınız oturduğunuz yerde karın kaslarınızı çalıştırmış olursunuz.

11. Fast food tüketiminden koşar adımla kaçın.

fast-foodYağda kızarmış patates, soslu ve beyaz ekmekli hamburger ve buna benzer gıdaların vücudunuza hiçbir faydası yok. Aksine, yediğiniz bu gıdalar doğrudan vücutta kilo olarak size geri döner.

12. Klasik ama doğru bilgi: Beyaz ekmek yemekten vazgeçin.

beyaz-ekmekBeyaz ekmek sadece karın doyurmak ve açlığı geçirmek için var. Vücudumuza en ufak bir yararı yok. Çünkü buğdayın lif içermeyen bölümünden elde ediliyor. Üstelik kandaki insülin oranını da artırıyor.

13. Gazlı içecek sevdanızdan vazgeçin.

Her gazlı içecek içildiğinde, bu içeceklerin içerdiği asit ve gaz bileşimi, midenin diğer sıvı alınımlarına oranla üç kat büyümesine neden olur. Midede daha fazla süre kalabilen gazlı içecekler, mide yapısının bozulmasına neden olur. Gazlı içecek tüketimi fazla olan kişilerde tokluk sinyalleri daha geç oluşur.

14. Karbonhidratları hayatınızdan çıkartıp protein ağırlıklı beslenmeye geçin.

Proteinler kas yapımında ve doku tamiri için gereklidir. Karbonhidrat ya da yağ açısından kısıtlı diyetlerde vücut, proteini bir enerji kaynağı olarak kullanır. Bu gerçekleştiğinde, kaslarda ve zayıf dokularda kayıp meydana gelebilir. Protein kas oranının azalmasını engelleyebilir.

Protein ağırlıklı beslenme metabolizmayı hızlandırır, yağların yakılmasını kolaylaştırır ve iştahı düzenler. Protein sadece et demek değildir. Çoğu bakliyatta da iyi miktarda protein bulunur.

Göbek Eritme Noktasında kadin.info sitemizde ki Egzersiz ve Zayıflama konularını takip ederek, daha geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor