Hayatboyu 15 Kasım’da vizyonda!

Hayatboyu 15 Kasım’da vizyonda!

Dünya galası 63. Berlin Film Festivali’nde yapılan, 32. İstanbul Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ve En İyi Görüntü Yönetmeni ödüllerini kazanan, Aslı Özge’nin yazıp yönettiği Hayatboyu 15 Kasım 2013’te M3 Film dağıtımıyla vizyona giriyor. Sinemaseverler, uluslararası festival yolculuğu başarıyla devam eden Hayatboyu’nu, nitelikli yerli ve yabancı yapımları izleyiciyle buluşturmayı hedefleyen ve “Bize Her Gün Festival” […]

Dünya galası 63. Berlin Film Festivali’nde yapılan, 32. İstanbul Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ve En İyi Görüntü Yönetmeni ödüllerini kazanan, Aslı Özge’nin yazıp yönettiği Hayatboyu 15 Kasım 2013’te M3 Film dağıtımıyla vizyona giriyor.

Sinemaseverler, uluslararası festival yolculuğu başarıyla devam eden Hayatboyu’nu, nitelikli yerli ve yabancı yapımları izleyiciyle buluşturmayı hedefleyen ve “Bize Her Gün Festival” sloganıyla yola çıkan Başka Sinema bünyesinde izleme şansı bulacaklar.

6 Kasım Çarşamba akşamı özel bir ön gösterimle izleyicilerle buluşacak Hayatboyu’nun Başka Sinema kapsamındaki seanslarına www.baskasinema.com adresinden ulaşabilirsiniz.

FİLM HAKKINDA

İlk filmi Köprüdekiler ile İstanbul, Adana ve Ankara Film Festivallerinde en iyi film ödüllerini alan Aslı Özge’nin yeni filmi Hayatboyu, bir Türkiye, Almanya, Hollanda ortak yapımı olarak gerçekleştirildi.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği alan filmin ana sponsorluğunu RAKS üstlendi. ZDF-Arte televizyon kanalı ve Avrupa Konseyi ortak yapım fonu Eurimages’ın da desteklediği filmin dünya satış temsilciliğini de Berlin merkezli Films Boutique yapıyor.

SİNOPSİS

Hayatboyu, sorunlarının çözümü ayrılık olabilecekken birbirlerinden kopamamanın duygusal sıkışıklığını yaşayan evli bir çiftin hikâyesini anlatıyor. Filmin izlediği Ela saygın bir sanatçı, Can ise başarılı bir mimar. İstanbul’un en seçkin semtlerinden birinde, mimari tasarımını Can’ın yaptığı konforlu bir evi paylaşmaktalar. İlişkilerindeki tutku artık sönmüş olsa da karşılıklı saygı ve ilgi, beraberliklerinin sürmesini sağlıyor. Ta ki Ela bir gün Can’ın bir telefon konuşmasına kulak misafiri oluncaya dek…

YÖNETMEN HAKKINDA:

Aslı Özge

1975’te İstanbul’da doğan Aslı Özge, 2000 yılından beri Berlin’de yaşıyor. Uluslararası prömiyerini Locarno ve Toronto Film Festivallerinde yapan ilk uzun metrajlı sinema filmi Köprüdekiler (2009), Türkiye’de de İstanbul, Adana ve Ankara Film Festivalleri’nde en iyi film ödüllerini aldı.

Almanya, İngiltere, Hollanda dahil olmak üzere birçok ülkede vizyona giren Köprüdekiler, kırkın üzerinde festivalde gösterildi. Aslı Özge’nin yeni filmi Hayatboyu (2013), dünya galasını 63. Berlin Film Festivali’nin Panaroma Special bölümünde yapıldı. Özge şu anda yeni projesi Ansızın üzerinde çalışıyor.

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor