Hastalıklara İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Hastalıklara İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Hastalıklara İyi Gelen Şifalı Bitkiler   İnsanların yaşadığı tüm hastalıklara iyi gelen ya da hastalığın etkilerini azaltan binlerce çeşit bitki vardır. Değişik hazırlanış yöntemleriyle hastalığa kısa sürede etki edebilen bu bitkiler bir çok hastalıkta ilaçların yerini almaktadır. İnsanlar daha hasta olmadan bile bazı hastalıklara yakalanmamak için çeşitli bitkilerle önlemler almaktadır. İlaçlar kimyasallardan yapıldığı için ilacın […]

Hastalıklara İyi Gelen Şifalı Bitkiler

 

İnsanların yaşadığı tüm hastalıklara iyi gelen ya da hastalığın etkilerini azaltan binlerce çeşit bitki vardır. Değişik hazırlanış yöntemleriyle hastalığa kısa sürede etki edebilen bu bitkiler bir çok hastalıkta ilaçların yerini almaktadır. İnsanlar daha hasta olmadan bile bazı hastalıklara yakalanmamak için çeşitli bitkilerle önlemler almaktadır. İlaçlar kimyasallardan yapıldığı için ilacın şart olmadığı hastalıklarda direk doğal yollarla çözüme ulaşmak mümkündür. İlaçla tedavi olan hastalarda kendi doktoru ile görüştüğü takdirde doğal yollara başvurmalıdırlar. Yüzlerce yararı olan bu bitkiler çok kolay ulaşabileceğimiz yerlerde bulunmaktadır. Bazı hastalıklara iyi gelen şifalı bitkiler şöyledir:

Meyan Kökü: Bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucu meydana gelen hastalıklara iyi gelmektedir. Çok etkili bir balgam sökücü olarak bilinir. Karın ağrısına ve öksürüğe karşı etkilidir. Ağız bölgesindeki yaralar için meyan kökü kullanılır ve yaralarda büyük oranda iyileşme sağlar.

Rezene: Midede oluşan gazları giderici özelliği vardır. Rezenenin anne sütünü arıttığı bilinir. Vücutta çok güçlü bir idrar sökücü görevi görmektedir. Kansızlık, kalp ve romatizma gibi ciddi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Keten Tohumu: Bir çok vitamin ve minerali barındıran keten tohumu, antioksidan özelliktedir. Kolesterolü ve kan şekerini dengeleyerek kalp damar hastalıklarına karşı vücudu korur.

Tarçın: Lif yönünden zengin olmasından dolayı sindirime destek sağlar. Kan şekeri dengesini korur. Kokusunun hafızayı güçlendirici etkisi olduğu bilinen tarçının fazla tüketimi de vücutta yan etkiler ortaya çıkarmaktadır.

Badem: Vücudun kolesterol seviyelerini düzenlemesine yardımcı olur. Yüksek lif içerdiğinden ve glisemik endeksinin düşük olmasından dolayı kan şekerini dengeler. Tokluk hissi verir. Bol miktarda E vitamini içerir. Bol miktarda tüketilmesi yan etkilere neden olabilir.

Brokoli: İçerisinde bulunan potasyum sayesinde sinir sistemine destek olur. Tansiyonun dengede tutulmasına yardımcı olur. C vitamini bulundurduğu için grip ve nezleye karşı etkilidir. Kalsiyum içeriği ile kemik sağlığına katkı sağlar.

Nar: Bol miktarda C vitamini içerdiğinden bağışıklık sistemini güçlendirir. Aynı zamanda kolesterol ve kan şekerini dengeleyici özelliği vardır. Kanser hücrelerinin gelişmesine engel olduğu bilinen diğer özelliğidir. Mideyi temizlediği ve ülsere iyi geldiği bilinir.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al