Hangi Renk Ruj Kullanmalısınız

Hangi Renk Ruj Kullanmalısınız

Hangi Renk Ruj Kullanmalısınız Güzel bir makyaj için doğru bir ruj seçimi çok önemlidir. Yapılan bir makyaja doğru bir ruj seçilmezse yüzde tuhaf bir görüntü çıkacaktır. Bu görüntüyü engellemek için ten renginize uygun bir ruj rengi seçmeniz bu kaçınılmaz görüntüyü yok edecektir. Bazı kadınlar gösterişli rujları severler. Gösterişi bir kenara bırakın, önemli olan size yakışandır. […]

Hangi Renk Ruj Kullanmalısınız

Güzel bir makyaj için doğru bir ruj seçimi çok önemlidir. Yapılan bir makyaja doğru bir ruj seçilmezse yüzde tuhaf bir görüntü çıkacaktır. Bu görüntüyü engellemek için ten renginize uygun bir ruj rengi seçmeniz bu kaçınılmaz görüntüyü yok edecektir. Bazı kadınlar gösterişli rujları severler. Gösterişi bir kenara bırakın, önemli olan size yakışandır.

Gösterişli olmanız her zaman size yakışıp güzel görünüm sağladığını söylenemez. Kadınlar makyajsız kendilerini solgun bakımsız hissederler. Aslın da öyle değildir kadının doğal güzelliği her zaman erkekler tarafından daha çok sevilir. Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır. Bakım sadece makyaj değildir. Bunu da unutmamak gerekir. Bu sene moda olan ruj renkler ise toprak tonları ve kırmızı kadife tonlarıdır.

Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Rujlarınızı kusursuz bir şekilde sürmek için köşeli fırça kullanabilirsiniz. Rujunuz belirgin dursun ve dudaklarınız ön planda olsun istiyorsanız bu işe dudak kalemiyle başlayabilirsiniz. Rujunuza uygun bir dudak kalemi ile dudak çerçevesini belirleyip fırça yardımı ile rujunuzu sürebilirsiniz. Rujunuz daha kalıcı ve mat durmasını istiyorsanız dudaklarınıza da biraz fondöten sürebilirsiniz.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Bu sayede rujunuz gün içerisinde daha kalıcı olacaktır. Doğal bir dudak elde etmek istiyorsanız dudak renginize yakın bir ruju sadece alt dudağınıza sürün ve dudaklarınızı birleştirin. Yukarıya bulaşan ruju parmağınızla dağıtın bu sayede doğal bir görünüm sağlayacaktır. Dudaklarınızı parlak göstermek istiyorsanız ve parlatıcılar hemen dudağınız da kayboluyorsa vazelin sürmenizi önerebilirim.

Ruj Renkleri Neye Göre Seçilmelidir

Ruj renkleri genellikle saç rengi, ren rengi ve kıyafete göre seçilir. Doğru bir seçim için öncelikle cilt tonunuza dikkat edin. Bu nedenle ruj tam olarak cildinize oturacak ve güzel bir görüntü ortaya çıkartacaktır. Pembe ruj her cilt için uygundur. Gündelik makyajlarınız için pembe ruj tercih edebilirsiniz.

Eğer koyu tenli iseniz 2018 ruj renkleri olan toprak tonları ve kırmızı rengi tercih edebilirsiniz. Ruj seçimi yapmadan önce alacağınız ruju denemenizi tercih ederim. Kapak rengi ile içindeki renkler her zaman aynı olmamaktadır. Makyaj yapmadan önce bunları dikkate alırsanız makyajınız daha güzel olacaktır.

 

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al