Hamilelikte Aylara Göre Ne Kadar Kilo Alınır?

Hamilelikte Aylara Göre Ne Kadar Kilo Alınır?

Hamilelik süresi boyunca hem kendi sağlığınız için hem de bebeğin sağlığını korumak amacıyla sağlıklı ve düzenli olarak beslenmeniz sizin ve bebeğiniz için daha iyi olacaktır. Hamilelik süresi boyunca beslenmemize dikkat ettiğiniz takdirde hem bebeğin sağlıklı ve normal kiloda doğmasını sağlayacak aynı zamanda da annenin de fazla kilo almamasını sağlayacaktır. Hamilelik süresi boyunca aylara göre kilo […]

Hamilelik süresi boyunca hem kendi sağlığınız için hem de bebeğin sağlığını korumak amacıyla sağlıklı ve düzenli olarak beslenmeniz sizin ve bebeğiniz için daha iyi olacaktır. Hamilelik süresi boyunca beslenmemize dikkat ettiğiniz takdirde hem bebeğin sağlıklı ve normal kiloda doğmasını sağlayacak aynı zamanda da annenin de fazla kilo almamasını sağlayacaktır. Hamilelik süresi boyunca aylara göre kilo alma hızınız sürekli değişiklik gösterecektir. Burada önemli olan sağlıklı bir şekil de beslenip bebeğin ve sizin sağlığınızı koruyarak düzenli bir şekilde aşırı kilolara sahip olmadan hamileliğinizi tamamlamaktır. Hamilelik süresince hangi aylarda ne kadar kilo alınır ve bu kilo alımı kişilerin vücut kilo indeksine göre değişiklik göstermektedir.

Hamilelikte Aylara Göre Kilo Alımı

Gebelik süresi boyunca alınması gereken kilolar sabit değildir. Hamile olan kişinin hamilelikten önceki kilosuna ve vücut kitle indeksine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca hamilelik süresi boyunca kilo alınması şart değildir. Bu durum tamamen annenin hamilelikten önceki vücut kilo indeksine, annenin ve bebeğin rahimdeki sağlığıyla alakalıdır. Bazı hamileliklerde hiç kilo alımı olmazken bazılarında ise 30 kiloya kadar kilo alımı olmaktadır. Gebelik süresince alınan kiloların hepsi annenin beslenmesinden kaynaklanmamaktadır.

Hamileliğin ilk 3 ayında pek fazla kilo alımı olmaz aksine 2 ila 3 kilo arası alınır ya da verilir. Hamileliğin diğer aylarında da kilo alınmasının sebebi anne vücudundaki rahim ve diğer bileşenler nedeniyle kilo alımı olmaktadır. Bu bileşenler şunlardır: Amnios sıvısı 800 gram, artan yağ depoları 3500 gram, rahim 900 gram, plasenta 600 gram, meme dokusu gelişimi 400 gram, kan hacmi artışı 1450 gram, dokular arası sıvı artışı 1450 gramdır. Hamilelik süresi boyunca kilo alımının sebebi bu bileşenlerin gelişmesinden kaynaklan maktadır.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al